خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان غورازسرعت پايين انترنت شکايت دارند

باشندگان غورازسرعت پايين انترنت شکايت دارند

Mar 02, 2018 - 10:47

فيروزکوه (پژواک،١١حوت ٩٦): شماری از باشنده‌گان ولايت غور می‌گويند که برای توسعه‌يی تکنالوژی و کيفيت بالای انترنت در اين ولايت هيچ توجهی صورت نگرفته است واين کار سبب شده تا بسياری از کاربران انترنت با مشکل روبرو شوند.

کاربران انترنت  در ولايت غور می‌گويند، باآنکه شبکه‌‌ های مخابراتی پول زيادی از آنان می‌گيرند، اما خدمات با کيفيت انترنتی ارايه نمی‌کنند و آنان از وزارت مخابرات وتکنالوژی معلوماتی می‌خواهند که به کيفيت خدمات انترنتی دراين ولايت توجه کند.

نجيبه يکتن از باشندگان شهر فيروزکوه ولايت غوربه آژانس خبرى پژواک گفت:"ما واقعا از سرعت پايين انترنت شکايت داريم، اگر بخواهيم که يک چيزرا دانلود و ياهم ببينيم مجبور ساعت ها انتظاربکشيم ويا هم دانلود نمى شود."

نظرمحمدحبيبى مسوول يکى از کتابخانه ها در ولايت غور مى گويدانترنت برای معلومات و کسب اطلاعات خيلی مفيد است، از طريق انترنت به زود ترين وقت مى توان اطلاعات و معلومات بدست آورد اما متاسفانه  غور از هر نگاه يک ولايت عقب مانده است و در قسمت انترنت نيز کارى صورت نگرفته است.

کيفيت پائين انترنت تنها دامن‌ گير دانشجويان نبوده بلکه خبرنگاران غور نيز از کندی خدمات انترنتی شکايت داشته و مى گويندکه کندی انترنت در اين ولايت سبب شده است که آنان به وقت و زمان نتوانند رويدادها را نشر کنند.

عبدالقدير غفوری خبرنگارراديو آزادی در ولايت غور مى گويد:"همواره ما به مشکلات انترنتی مواجه هستيم ،زمانيکه يک گزارش صوتی و يا تصويری را تهيه مى کنيم، نمى توانيم آن را به سروقت به رسانه که کار مى کنيم ارسال نمايم."

موصوف مى گويدکه اميدوار است دولت در زمينه هرچه زودتر توجه کند وحداقل شرکت ‌های مخابراتی را وادار بسازد که خدمات انترنتي با کيفيت بالا را برای مشتريان ‌شان در ولايت غور ارايه کنند.

با اين حال محمد حيدر حبيبی، رييس اداره مخابرات و تکنالوژى معلوماتى در ولايت غور با تاييد گفته های مردم می‌گويدکه در حال حاضر کيفيت خدمات انترنتی در اين ولايت بسيار پايين است.

وى افزود،تا زمانيکه کيبل های فايبر نوری در ولايت غور فعال نگردد نمى توان از طريق شبکه های مخابراتی خصوصی اين مشکل را رفع کرد.

حبيبى، علت سرعت پائين انترنت در غور ازدحام بيش از حد مشترکين و استفاده کننده گان انترنت عنوان کرده به شهروندان اين ولايت اطمينان می‌دهد که با آغاز سال روان خورشيدی کيفيت انترنت را در غور بالا می‌برند.

موصوف گفت:"ما شکايات همه همشريان خوده قبول داريم خدمات انترنتی در غور وجود داره  اما کيفيت پايين دارد، شبکه های( ام تی ان) و(سلام) در غور خدمات ترى جى (3G) را فعال نموده اند اما بنابر استفاده زياد اين شبکه ها هم مشکلات را رفع کرده نمى توانند،فقط مشکل انترنت ما با آمدن فايبر نوری رفع مى شود."

به گفته مسوولين رياست مخابرات،در حال حاضر تنها دو شبکه مخابراتی خدمات 3G را عرضه مى کنند و در بهار سال آينده دو شبکه ديگر نيزخدمات 3G را فعال خواهند نمود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement