خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسدوديت شاهراه کابل- کندهار درغزنى از سوى معترضين وارد روز سوم شد

مسدوديت شاهراه کابل- کندهار درغزنى از سوى معترضين وارد روز سوم شد

Mar 05, 2018 - 11:31

کابل (پژواک، ١٤ حوت ٩٦): شمارى از باشندگان ولسوالى قره باغ غزنى، در واکنش به کشته شدن افراد خود، شاهراه کابل- کندهار را براى روز سوم نيز به روى ترافيک مسدود نموده اند، که در اثر آن صدها موتر و مسافر در هردو طرف گير مانده اند.

اين اعتراض بعد از آن آغاز شد که دو روز قبل، شمارى از افراد بالاى يک خانه در منطقۀ شيرآباد ولسوالى قره باغ حمله نموده و طى آن، سه تن به شمول يک طفل کشته و يک زن زخمى شده است. مهاجمان مذکور، علاوه بر آن دو عضو اين خانواده را با خود برده اند.

صدها باشندۀ ولسوالى قره باغ، در واکنش به اين رويداد، شاهراه کابل- کندهار را از دو روز گذشته بدينسو، در شهر غزنى به روى ترافيک مسدود نموده اند.

امين الله ابراهيم زوى يکى از اشتراک کنندگان اعتراض، امروز(١٤حوت) به آژانس خبرى پژواک گفت که قوماندان امنيه با آنها صحبت کرده؛ اما تاکنون به نتيجه اى نرسيده اند.

او گفت: "اجساد مرده های ما تاکنون نيز در شفاخانه است، تا زمانى که خواسته هاى ما پذيرفته نشود، نه راه را باز مى کنيم و نه هم مرده هاى خود را به خاک مى سپاريم."

 از سويى هم در خبرنامه اى که از دفتر مطبوعاتى قوماندانى امنيه به نشر رسيده، آمده است که مل پاسوال محمد زمان قوماندان امنيۀ اين ولايت، شب گذشته بار ديگر با يک هيئت به ولسوالى قره باغ رفته است.

منبع افزوده است که هيئت، تحقيقات خود را در مورد رويداد آغاز نموده و به زوى با معترضين به يک نتيجه خواهد رسيد.

قابل ذکر است که چند ماه قبل نيز باشندگان مناطق نيخته و شيرآباد، بين خود در مورد آب منازعه کرده بودند، که طى آن يک تن کشته شده بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement