خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در پروژۀ اعمار میدان هوایی کندز فساد شده"

"در پروژۀ اعمار میدان هوایی کندز فساد شده"

Mar 07, 2018 - 16:41

کندز (پژواک،۱۶حوت۹۶): اعضای شورای ولایتی کندز، اتهام وارد می کنند که گویا در پروژۀ ساخت میدان هوایی این ولایت، فساد شده و براساس قرارداد عملی نشده است.

یوسف ایوبی رئیس شورای ولایتی کندز، امروز(۱۶حوت) به خبرنگاران گفت که سال گذشته کار اعمار میدان هوایی این ولایت آغاز گردید؛ اما کار آنها به شکل معیاری انجام نشده است.

وی افزود: "بدون اینکه ما را در جریان بگذارند، مقامات دیگر را در جریان گذاشتند، شرکت قراردادی  این پروژه را به والی سابق تسلیم کرده است."

به گفتۀ وی، اعضای شورای ولایت، به میدان هوایی رفته بودند و کارهای این پروژه را از نزدیک مشاهده کرده و کاری که انجام شده، بسیار مشکل دارد.

وی در پاسخ به یک پرسش گفت: "در دیوار استنادی آن از مواد اساسی استفاده نشده، بروید و آنرا مشاهده کنید، در رنوی آن آب ایستاده است، مقابل ترمینال باید کانکریت می شد، هنوز خام است و مثل این، همچو مشکلات بیشتر دیگر نیز دارد."

وی افزود که این مسئله باید جدی گرفته شود؛ در غیر آن میدان هوایی، هرچه زودتر دوباره تخریب خواهد شد.

همچنان در این نشست، فوزیه یفتلی منشی شورای ولایتی کندز نیز گفت که در پروژۀ میدان هوایى، بسیار زیاد فساد شده؛ چرا که کار آنها به شکل معیاری انجام نشده است.

وی گفت: "این در حق مردم کندز جفای بزرگ است که پروژۀ میدان هوایی را به این شکل تسلیم کرده، ما دیروز رفته بودیم و از نزدیک مشاهده کردیم و همه چیز خراب است."

وی تاکید کرد که مقامات حکومتی، باید در این مورد بررسی های جدی را انجام دهند.

اما از سوی دیگر، نجات صابری آمر سرپرست میدان هوایی کندز، ادعاهای اعضای شورای ولایتی را رد کرد و گفت که میدان هوایی، مطابق به قرارداد اعمار شده است.

صابری افزود: "اظهارات اعضای شورای ولایتی به خودش تعلق دارد، کار مطابق با قرارداد انجام شده، هیچ نوع مشکل تخنیکی ندارد."

وی گفت که هر هیئت دولتی می تواند که امور پروژه را از نزدیک مشاهده و بررسی کند و در مورد آن فیصله نمايد.

اما از سوی دیگر نعمت الله تیموری سخنگوی والی کندز، به پژواک گفت که برای بررسی این پروژه یک کمیسیون توظیف شده است.

وی گفت: "پروژۀ میدان هوایی از سوی کمیسیون به طور جدی بررسی می شود، اگر کدام مشکل در آن باشد، قراردادی ها دوباره خواسته می شوند و کسانیکه در این مورد فساد کرده باشند، به ارگانهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد."

میدان هوایی کندز، سال گذشته به هزینه پنج میلیون دالر ساخته شده است.

این در حالی است که عبدالجبار نعیمی والی جدید کندز، چند روز قبل گفته بود که پروازهای ملکی از  

قابل ذکر است که ولایت کندز، طی دو سال گذشته دو بار سقوط کرد، که به سبب آن از میدان هوایی این ولایت، پروازهاى ملکی متوقف شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement