خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پارک تپه وزيرمحمداکبر خان شهرکابل توسعه داده مى شود

پارک تپه وزيرمحمداکبر خان شهرکابل توسعه داده مى شود

Mar 07, 2018 - 17:00

کابل (پژواک، ١٦ حوت ٩٦): پارک تپه وزيرمحمداکبر خان شهرکابل، به کمک حدود يک ميليون دالر امريکايى هندوستان، توسعه داده مى شود تا به يک پارک بزرگ ملى و معيارى مبدل شود.   

سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن، در مراسمی که به این مناسبت امروز در تپه يادشده تدویر یافته بود، گفت که مساحت اين پارک، به ١٥ هزار مترمربع گسترش داده مى شود.

منبع افزود که ساخت ساحۀ سبز، ٢٥٠٠ متر دیوار احاطوی، اعمار منار یادبود شهدا، ساحه اطراف بزرگترين بیرق افغانستان، پارکینگ، گدام و تعمیرها براى امور ادارى و پوليس، شامل اين پروژه است که در چهارده ماه تکميل خواهد شد. 

او خاطر نشان کرد که این پارک بعد از گسترش، گنجايش دو هزار خانواده در يک وقت را دارا خواهد شد.

او مساحت کنونى اين پارک را مشخص نکرده گفت که اين تپه، با داشتن اهمیت تاریخی اش یکی از پارک های بسیار مهم و ملی برای افغانستان است.

منپریت هورا سفیر هند در کابل، در این مراسم گفت: «امروز ما با گذاشتن سنگ تهداب برای مزین ساختن این ناحیه در اطراف این پرچم زیبا و معروف افغانستان، یک بخش دیگری را به این پروژه اضافه می نماییم.»

موصوف افزود این پروژه که ساخت یک پارک ملی و بنای یادگاری را در بر دارد، هندوستان به آن یک میلیون دالر کمک نموده است.

وی گفت: «هندوستان به عنوان شریک توسعه افغانستان، نقش خود را در این عرصه یک افتخار بزرگ و همچنین مسوولیت مهم می داند. تلاش های مداوم ما همیشه برای حمایت از دولت و مردم افغانستان در رسیدن به صلح و رفاه، بوده است.»

او اطمینان داد که هندوستان، منحیث شریک قابل اعتماد در مسیر رشد و توسعۀ افغانستان خواهد بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement