خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو طالب که یکی چادرى زنانه داشت در فارياب دستگیر شدند

دو طالب که یکی چادرى زنانه داشت در فارياب دستگیر شدند

Mar 09, 2018 - 15:25

ميمنه (پژواک ١٨ حوت ٩٦): منابع امنیتی در فاریاب می گویند که دو طالب مسلح، که یکی چادرى زنانه داشت، از نزدیک ولسوالی قیصار دستگیر شدند و همچنان دو فرد ديگر کشته شدند.

عبدالکریم یورش سخنگوی پولیس، به آژانس خبرى پژواک گفت که این افراد، از تروریستان حرفوی طالبان هستند که با استفاده از چادری، چندین مسوول دولتی و متنفذین قومى را از بین برده اند.

وى افزود که دستگیر شده گان، عطاءلله از ولسوالی المار و محمد نبی از ولسوالی غورماچ هستند که از نزد شان دو کارت عضویت طالبان از کویته پاکستان، یک میل کلاشنکوف و یک موترسایکل به دست آمده است.

نظام‌الدین قیصاری قوماندان امنیه قیصار و نماینده خاص جنرال عبدالرشید دوستم در امور نیروهای خیزش مردمی، گفت که این تروریستان را، افراد او هنگام بیرون شدن از بازار قیصار به ساحه طالبان دستگیر کردند.

وی افزود که میتوانست این دو طالب را که قاتل شخصیت ها و نیروهای امنیتی هستند، از بین ببرد؛ اما خواست به قانون بسپارد تا از مجرای قانون مجازات شوند.

دستگیر شده ها اعتراف می کنند که سلاح، موترسایکل و کارت های هویت از آنان است؛ اما طالب مدرسه هستند و به دلیل تهدیدی که طالبان کرده بودند، میخواستند به دولت بپیوندند که توسط نیروهای دولتی گرفتار شدند.

از سوى ديگر، مقام های امنیتی در فاریاب، از کشته و زخمی شدن چهار تن در دو انفجار ماین در ولسوالی های دولت آباد و پشتونکوت خبر میدهند.

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب گفت که در انفجار ماینی که از جانب مخالفین مسلح در قریه بازار قلعه ولسوالی دولت آباد جا سازی شده بود، یک طفل ۱۲ ساله که مصروف چرانیدن مواشی بود، جان باخته و دو تن که ۱۴ و ۱۵ سال سن دارند زخم برداشتند.

در همین حال، حوالی ساعت ١:٠٠ امروز، یک تن از نیروهای خیزش مردمی، هنگامی که میخواست با مرکب در پوسته بر فراز تپه اعاشه و آب بالا کند، با ماین کنار جاده یی برخورد نموده جان باخت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement