خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حوادث ترافيکى در سال روان در بدخشان بيشتر شده است

حوادث

آرشيف

فيچرها

آرشيف

حوادث ترافيکى در سال روان در بدخشان بيشتر شده است

Mar 11, 2018 - 12:07

فيض آباد(پژواک،٢٠حوت ٩٦): مسئولان در ولايت بدخشان مى گويند طى سال روان در اثر رويدادهاى ترافيکى در اين ولايت، دست کم ٣٤ نفر کشته شده و ٣٥ تن ديگر مجروح گرديده اند، که اين رقم در مقايسه به سال گذشته افزايش را نشان مى دهد.

سمونيار سياووش حفيظی مدير ترافيک ولايت بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت که در سال گذشتۀ خورشيدى، ٢٦ رويداد ترافيکى سنگين و متوسط دراين ولايت به وقوع پيوسته است، که در نتيجه آن ٢٠ نفر کشته شده و ١٧ تن ديگر مجروح گرديده بودند.

اما وى افزود که در سال روان، ٣٤ رويداد ترافيکی دربدخشان، سبب کشته شدن ٣٤ نفر و مجروحيت ٣٥ تن ديگر شده است، که در مقايسه به سال گذشته افزايش را نشان مى دهد.

حفيظی در ادامه گفت که غيرمعيارى بودن جاده ها و شاهراه ها و عدم آگاهى راننده ها از قانون ومقررات ترافيکی، از علت هايى است که رويداد هاى ترافيکى رخ مى دهد.

وى افزود که در گذشته سرک هاى اسفالت شده دراين ولايت موجود نبود و راننده ها در سرک هاى خامه دريورى مى نمودند وبه سرک های قير بلديت نداشتند؛ اما چند سال محدود مى شودکه سرک ها اسفالت شده و اين امر سبب حادثات ترافيکی مى گردد.

 افزون برآن، اين مقام  ادارۀ ترافيک بدخشان گفت که نبود لوحه ها وتاسيسات ترافيکی در شاهراه های بدخشان که متاسفانه در چند سال اخير، اين اشارات ترافيکی از مسير شاهراه ها از طرف برخى افراد برداشته شده نيز سبب بروز حادثات ترافيکی مى گردد و اداره ترافيک، در صدد آن است تا اين لوحه ها و اشارات دوباره احيا گردد.

موصوف درادامه گفت که افزايش وسايط نقليه ومسافربری در جاده های شهر فيض آباد و شاهراه های اين ولايت نيز از مواردى است که گاهگاهى منجر به بروز حوادث ترافيکى شده است .

بربنياد معلومات  مدير ترافيک ولايت بدخشان، درحال حاضر  پنج تا شش  هزار عراده واسطه در شهر فيض آباد وجود دارد.

ازسويى هم عبدالمالک رووفی مسوول سيستم اداره معلومات صحی شفاخانه ولايتی فيض آبادگفت که در سال گذشته (۳۸۱) مجروح از حادثات ترافيکی به اين شفاخانه آورده شده، که از جمله (۶۴) مريض داخل بستر گرديده و(۳۱۷) تن بعد از تداوی وپانسمان مرخص شده اند؛ از جمله (۶۴) مريض داخل بستر (۴) مريض فوت نموده و دوتن ديگر شان درمسير را ه جان باخته اند.

همچنان وى گفت که در سال روان (۵۳۲) مجروح  از حادثات ترافيکی در بدخشان به اين شفاخانه  منتقل شده اند،  که از جمله (۱۲۹) تن داخل بستر شده و(۴۰۳) تن ديگر آن بعد از تداوی لازم مرخص شده اند که از جمله (۱۲۹) تن داخل بستر (۱۳) تن آن فوت نموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement