خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشرانوجرگه، هفتۀ آينده مسوولان امنيتى را استجواب مى کند

مشرانوجرگه، هفتۀ آينده مسوولان امنيتى را استجواب مى کند

Mar 13, 2018 - 15:48

کابل(پژواک،۲۲حوت۹۶): مشرانوجرگه، مسئولان امنیتی را به هدف دادن وضاحت در خصوص افزایش نا امنی ها در کشور، هفتۀ آینده به این جرگه فرا می خواند.

در جلسۀعمومى مشرانوجرگه، امروز در مورد رويدادهاى اخير امنيتى در کشور بحث وگفتگو شد و سرانجام اعضاى اين مجلس، تصمیم اتخاذ کردند تا سه شنبه هفته آینده ، مسئولان امنیتی را بخاطر ارايۀ وضاحت بیشتر استجواب نمایند.

گل احمد اعظمی عضو مشرانوجرگه، از بدتر شدن وضعیت امنیتی در ولایت فراه و سقوط ولسوالی انار درۀ آن ولايت به دست طالبان انتقاد کرد وگفت: "این ولایت درمعرض تهدید جدی طالبان قرار دارد و نیاز است تا حکومت اقدامات لازم را پیشاپیش اتخاذ کند؛ در غیر آن صورت ولایت فراه از کنترول حکومت خارج خواهد شد."

وی افزود که حکومت مکلف است تا امنیت مردم را تامین کند؛ اما متاسفانه رهبران حکومت بجای رسیدگی به مشکلات مردم ، مشکل آفرینی می کنند."

اعظمى از رهبران حکومت وحدت ملی خواست تا بجای تفرقه افگنی، به وضعیت امنیتی کشور توجه نمایند.

داوود غفاری عضوديگرمشرانو جرگه درصحبت هايش گفت: "حملات اخیر درپایتخت، سقوط ولسوالی اناردره به دست طالبان، کشته شدن نیروهای امنیتی در ولایت نیمروز و ارزگان و دیگر ولایات نشان دهندۀ بی کفایتی مسئولان امنیتی است."

او افزود که رئیس جمهور و رئیس اجرائیه بیشتر مصروف جنجال های داخلی و شخصی خود هستند و کمتر وقت پیدا می کنند تا به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

وى پيشنهاد کرد که بخاطرارايۀ معلومات پيرامون وضعیت امنیتی ولایت فراه، فاریاب، ارزگان و برخی ولایات دیگر و همچنین کشته شدن یازده سرباز در نیمروز؛ بايد وزیران دفاع، داخله و رئیس عمومى امنیت ملی به اين جرگه فرا خوانده شوند .

محمدعلم ايزديار نايب اول مشرانوجرگه ، افزایش تلفات نیروهای امنیتی دردو هفته اخیر در سطح کشور  راتشویش آور، نگران کننده و خطرناک خواند.

وی افزود که عدم مدیریت درست و غفلت وظیفوی در ارگان های امنیتی سبب شده تا سطح تلفات منسوبان امنيتى با گذشت هر روز بیشتر شود.

موصوف گفت که کشته شدن ۲۲ تن از منسوبان اردو و پولیس و زخمی شدن بیش از ده تن در ولایت نيمروز، خود نمایان ضعف مدیریتی بوده ونیاز است تا ارگان های امنیتی برای جلوگيری ازاين تلفات اقدام لازم را روی دست گیرد.

نايب اول مشرانوجرگه دربخشى ازصحبت هايش با اشاره به طرح صلح حکومت به طالبان گفت: "طرح صلح حکومت به طالبان براى همه ما اميد وار کننده است؛ امابايد تلاش گردد که اين پيشنهاد سبب تضعيف روحيه وانگيزه نيروهاى امنيتى ما درميدان جنگ نشود، دولت باید به صورت روشن مسئله جنگ و صلح را واضح بسازد تا خطر بزرگ را مواجه نشویم."

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه در پایان نشست گفت: "با آنکه مسئولان امنیتی در آغاز فصل زمستان تعهد داده بودند تا مخالفان مسلح را سرکوب کنند؛ اما به تعهد شان عمل نکرده و شاهد تلفات زیاد با  آنکه فصل بهار فرا نرسیده بوده ایم."

وی افزود: "هرسه مسئول امنیتی را سه شنبه هفته آینده فرا بخوانيد، تا درخصوص برنامه های شان بخاطر دفع حملات مخالفان مسلح و جلوگیری از تلفات نیروهای امنیتی وضاحت بدهند."

سرانجام مشرانو جرگه، در نشست امروز فيصله نمودند که طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی، ویس احمد برمک وزیر امور داخله ومحمد معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی، به نشست عمومی فراخوانده شوند؛ تا در مورد رويدادهاى اخير امنيتى وضاحت دهند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement