خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فوزى: درعمليات نويد "٨" درسه ولسوالى فارياب ده ها روستا پاکسازى گرديد

فوزى: درعمليات نويد "٨" درسه ولسوالى فارياب ده ها روستا پاکسازى گرديد

Mar 18, 2018 - 13:24

ميمنه (پژواک،٢٧حوت ٩٦): والی فارياب مى گويد که در عمليات نويد" ۸" در ولسوالى هاى خواجه سبزپوش، شيرين تگاب و دولت آباد؛ حداقل ٦٢ قريه از وجود طالبان پاکسازى گرديده و تلفات سنگين نيز به اين گروه واردشده است.

محمد همايون فوزی والی فارياب که در ارتباط نتايج عمليات نويد " ۸ " و باز شدن شاهراه ميمنه ـ مزار در يک نشست خبرى صحبت مى کرد گفت که نيروهای امنيتی در اين عمليات که از چند روز بدينسو راه اندازى شده، توانستند شاهراه را باز نموده و  تلفات سنگين را به طالبان وارد نمايند.

فوزی افزود در جريان عملياتى که به همکاری و حمايت هوايی نيروهای ناتو مستقر در شهر ميمنه صورت گرفت، ۶۲ قريه خرد و بزرگ در سه ولسوالی خواجه سبزپوش، شيرين تگاب و دولت آباد از وجود طالبان تصفيه گرديد، ۶۹ طالب به شمول چندين سرگروپ شان کشته شده و ده ها تن ديگر زخم برداشته و از ساحه متواری گرديده اند.

وی افزود که طالبان در جريان چند ماه گذشته، با ايجاد چک پاينت‌ در مسير شاهراه، به آزار و اذيت شهروندان می پرداختند که مايه نگرانی بود؛ اما طبق پلان اتخاذ شده، سه پايگاه و ۶۰ پوسته امنيتی از ولسوالی خواجه سبزپوش تا ولسوالی قرمقول ايجاد می گردد و راه برای هميش باز خواهد بود.

والی فارياب همچنان گفت که با تصفيه کامل مسير شاهراه نمبر يک، تحکيم پوسته های امنيتی و آمدن نيروهای تازه‌ نفس پلان بازگشايی راه مواصلاتی ولسوالی های بلچراغ، گرزيوان و کوهستان را روی دست گرفته و  اين ولسوالی ها از وجود طالبان پاکسازى خواهدشد.

ازسويى هم جنرال جنت گل کروخيل قوماندان لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهين، ديروز پس از بازگشايی شاهراه و ورود نيروهای امنيتی به ولسوالی دولت آباد، به پژواک گفته بود که در جريان دوساعت درگيری، بيش از ۲۰ طالب به شمول سرگروپ هايش کشته شده و خانۀ احسان الله توفان فرمانده خطرناک طالبان حريق گرديده است.

يک مسئول طالبان در دولت آباد، روزگذشته با تاييد از دست دادن چندين قريه و حريق خانۀ احسان الله توفان در اين ولسوالی، تلفات افراد شانرا رد نمود.

اما با تلاش زياد نتوانستيم ديدگاه طالبان ولسوالی های شيرين تگاب و خواجه سبزپوش را در مورد عمليات نيروهای دولتی در شاهراه و تلفات اين گروه داشته باشيم.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement