خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: تفرقه، سیاست و هویت کوچک در صفوف قوای مسلح ما جای ندارد

غنى: تفرقه، سیاست و هویت کوچک در صفوف قوای مسلح ما جای ندارد

Mar 20, 2018 - 19:47

کابل (پژواک ٢٩ حوت ٩٦): رئیس‌جمهور غنی در مراسم سپردن علم شريف قومندان نظم عامه از وزارت داخله به وزارت دفاع گفت که هدف از انتقال قوماندانی نظم عامه به وزارت دفاع ملی، ایجاد قوماندۀ واحد می‌باشد.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که در حضورداشت محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح، علم شریف قوماندانی نظم عامه از وزارت امور داخله به وزارت دفاع ملی سپرده شد.

منبع مى افزايد، در مراسمی که به همین مناسب در مقر وزارت دفاع ملی برگزار گردیده بود، رئیس‌جمهور گفت که با انتقال قوماندانی نظم عامه به وزارت دفاع ملی، اهمیت وزارت امور داخله بیشتر گردیده و هم‌واره توجه من به وزارت داخله متمرکز بوده است. در گذشته این وزارت از وظیفۀ اصلی‌اش که تنفیذ قانون بوده است، باز مانده بود.

وى خاطر نشان کرد که جابه‌جایی قوای مسلح باید سوء تعبیر نشود و سرمایه‌گذاری سرتاسری بالای وزارت امور داخله صورت می‌گیرد.

او ميگويد: "هدایت من این است که از پولیس حمایت همه جانبه شود، باید تلفات کاهش یابد و حفاظت از هر فرد شما وجیبۀ ملی و اسلامی ما است."

وی افزود که هدف از انتقال قوماندانی نظم عامه، ایجاد قوماندۀ واحد می‌باشد، زیرا اگر قوماندۀ واحد نباشد، قوای مسلح ما به هدف نخواهد رسید.

وی بر تفکیک مسوولیت و صلاحیت، پلان‌گذاری واحد، منسجم و سوق و اداره واحد تأکید کرد.

موصوف بیان‌داشت که نظم عامه در هماهنگی با کماندو و قوای‌خاص، ظرفیت خوبی را تشکیل خواهند داد تا ساحات را به گونۀ اساسی حفظ نمایند و این قوا با تجهیزات خوب مجهز خواهند‌شد.

وی تصریح‌داشت که مردم، دولت و نیروهای امنیتی و دفاعی باید در صف واحد باشند و امروز جای افتخار است که مردم به گونۀ بی‌سابقۀ پشتیبان قوای مسلح افغانستان می‌باشند.

او ميگويد: "من از مردم بخاطر حمایت‌شان تشکر می‌کنم و از شما هم تشکر می‌نمایم که اعتماد را ایجاد نموده‌اید."

سرقوماندان اعلی قوای مسلح اضافه کرد که تفرقه، سیاست و هویت کوچک در صفوف قوای مسلح ما جای ندارد و صِرف تعهد نیروهای ما باید به بیرق افغانستان و علم شریف باشد.

غنی گفت که اصلاحات در اولویت کار ما قرار دارد و مبارزه با فساد اداری بحث حیاتی می‌باشد و نیاز است تا اصلاحات اساسی در سکتور امنیتی به وجود آید و مطابق پلان امنیتی چهار ساله، در سال آینده این امر تحقق خواهد یافت.

وی از قربانی، سربازی و فداکاری قوای امنیتی و دفاعی کشور به نیکی یاد کرده گفت، سال ۱۳۹۶ سال دشوار بود، اما از برکت قربانی شما جهت موفقیت تعیین گردید.

رئیس‌جمهور خطاب به قوای مسلح کشور افزود که از برکت فداکاری، مدیریت و هماهنگی خوب شما در سال ۱۳۹۶ دشمنان افغانستان نتوانستند یکی از اهداف شان را عملی سازند و شما در سنگر و دفتر، وظایف عمده را انجام داده اید.

رئیس‌جمهور کشور با اظهار قدردانی از رهبری سکتور امنیتی بخاطر اقدامات اصلاحات، گفت که در سال ۱۳۹۶ اصلاحات سرتاسری انجام و تهداب چهار ساله برای اصلاحات همه جانبه گذاشته شد.  

وی نقش و حضور زنان را در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ارزنده خواند و از آن‌ها ستایش نمود.

سرقوماندان اعلی قوای‌مسلح تصریح‌داشت که در نتیجۀ تلاش‌های قوای مسلح ما، استراتیژی بین‌المللی تغییر کرد و موقع داده شد که ما در میدان سیاست پیروز شویم.

وی علاوه کرد که اگر قربانی و تعهد شما نمی‌بود، پلان صلح را که واقعی و همه‌جانبه است، مطرح نمی‌توانستیم و آرزوی صلح مردم ما با این پلان برآورده خواهدشد.

در مراسم مذکور، وزرای امور داخله و دفاع ملی، در مورد اهمیت انتقال قوماندانی نظم عامه صحبت نمودند و اطمینان دادند که در هماهنگی و تشریک مساعی، در جهت تقویت قوت‌ها کار خواهند کرد و با پلان‌های منسجم، دسیسه‌های دشمنان را خنثی خواهند نمود.

در ادامه، معاون قوماندانی مأموریت حمایت قاطع نیز اطمینان‌داد که در حمایت از قوای‌مسلح افغانستان، همانند گذشته در کنار این نیروها در بخش آموزش و مشوره‎‌دهی باقی خواهند ماند و از آن‌ها حمایت همه‌جانبه می‌نمایند.

دراین مراسم، اسناد پروسۀ انتقال قوای نظم عامه به وزارت دفاع ملی از سوی وزرای امور داخله و دفاع ملی در حضورداشت رئیس‌جمهورغنی به امضا رسید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement