خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت دفاع: ۷۱ مخالف مسلح در عملیات تازه نیروهای امنیتی کشته شدند

وزارت دفاع: ۷۱ مخالف مسلح در عملیات تازه نیروهای امنیتی کشته شدند

Mar 23, 2018 - 14:14

کابل(پژواک،۳حمل۹۷): وزارت دفاع ملی اعلام کرد که در عملیات ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امنیتی در ولایات مختلف، ۷۱ تن از مخالفین مسلح کشته و ۲۵ تن آنان زخمی شده ‌اند.

در خبرنامه یی که از سوی وزارت دفاع به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که در شبانه روز گذشته نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور عملیات تهاجمی متعددی را در ولایات مختلف راه اندازی کرده ‌اند.

گفته شده است که این عملیات با حمایت قوتهای توپچی و هوایی در ولایات ننگرهار، کندهار، ارزگان، زابل، فراه، بادغیس، فاریاب، جوزجان و هلمند صورت گرفته است.

در این خبرنامه آمده است در عملیاتی که در ولسوالی های پشتونکوت، کوهستان و  شیرین تگاب فاریاب صورت گرفت،۴۱ تن از تروریستان کشته و۱۷ تن از جمله دو قوماندان محلی طالبان زخمی شده است.

همچنان به گفته وزارت دفاع در یک عملیات دیگر در ولسوالی بالابلوک و مرکز ولایت فراه، نه تن از جنگجویان از جمله دو قوماندان آن به نام پیداگل و ملامیر کشته و دو تن دیگر بازداشت شده اند.

در خبرنامه خاطر نشان شده است که در درگیری نیروهای امنیتی با داعش در ولسوالی رودات ننگرهار، هشت عضو این گروه کشته و یک تن با ۶۴ کیلو گرام مواد انفجاری، شش عدد پتاقی و سه بم دستی دستگیر شده است.

همچنان در این عملیات دیگری در ولسوالی خاص ارزگان و مرکز ولایت این ولایت،  هفت تن از مخالفان مسلح کشته، شش تن دیگر زخمی و برخی از مخفی گاه های آنان از بین برده شده است.

افزون براین، در عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان، شش تن از اعضای داعش کشته، یک زن فرانسوی عضو این گروه بازداشت و مقداری از مهمات و برخی از اسناد آنان کشف و بدست آمده است.

برپایه معلومات وزارت دفاع در درگیری نیروهای امنیتی با مخالفان مسلح در ولسوالی دای چوپان زابل، دو مخالف مسلح زخمی شده است.

در خبرنامه خاطر نشان شده است که در مجموع در ۲۴ ساعت گذشته، هفت عملیات پاک سازی و ۷۰ عملیات ویژه در هفت ولایت اجرا شده است و در این مدت ۱۴ حمله هوایی نیز بر مراکز مخالفان مسلح صورت گرفته است.

وزارت دفاع ملی در مورد شمار تلفات نیروهای امنیتی معلومات ارایه نکرده اما تصریح کرده است که اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، برای تامین امنیت و آرامش مردم تلاش می‌کند.

مخالفان مسلح به ویژه طالبان تا اکنون در این زمینه ابراز نظر نکرده‌اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement