خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٣ طالب در ولايات جوزجان و سرپل کشته و زخمى شدند

١٣ طالب در ولايات جوزجان و سرپل کشته و زخمى شدند

Mar 25, 2018 - 18:44

شبرغان (پژواک،٥ حمل ٩٧): منابع  محلى مى گويند که در درگيرى  ميان نيروهاى امنيتى و طالبان در ولايات جوزجان و سرپل، دست کم هفت طالب از جمله يک قوماندان اين گروه کشته شده و شش تن ديگر شان زخم برداشته اند.

سمونوال عبدالحفيظ  خاشی آمر امنیت قوماندانی امنيه ولایت جوزجان گفت که در شاهراه شبرغان- قوش تپه، ميان نيروهاى امنيتى و طالبان درگيرى شده است و  درگيری زمانی صورت گرفت که يک عراده موتر تانکر آب, غرض انتقال آب به پوسته های امنيتی، از اين معبر در حال عبور بود.

وی افزود که طالبان به رهبری ملا نواب، ضمن افراز کمين هفت نفری، بر اين تانکر حمله کردند که در نتيجه نيروهای گزمه پوليس مداخله کرده و  طالبان را از منطقه متواری ساختند.

او علاوه کرد که به نيرو های امنيتی در اين جنگ آسيب نرسيده؛ امايک سرگروپ طالبان  به نام ملانواب کشته شد و دوتن از همکارانش مجروح گرديدند، که آنها توانستند زخميان شانرا ازمحل درگيری انتقال دهند.

به قول آمر امنيت, جسد ملا نواب  با يک ميل کلاشنکوف و چهار شاژور مرمی، به دست نيروهای پوليس افتاده است، که بعد از ظهر امروز به شهر شبرغان انتقال داده شد.

موصوف علاوه کرد که اکنون امنيت شاهراه قوش تپه – شبرغان، تامين است و تردد وسايط طور نورمال در اين گذرگاه جريان دارد.

ذبيح الله مجاهديکى از سخنگويان طالبان، کشته شدن ملا نواب را تاييد کرده و گفت که دراين جنگ، يک طالب ديگر مجروح گرديد.

ازسويى هم ذبيح الله امانی سخنگوی والی سرپل گفت که شب گذشته، طالبان بالای يک پوسته اردوی ملی در منطقه گورک آب ولسوالی سوزمه قلعۀ ولايت سرپل حمله کردند، که در نتيجۀ حمله، شش طالب کشته شده و چهار تن ديگرآنها زخم برداشته اند.

او افزود که درگيرى بين طرفين، از ساعت ٢:٠٠ شب گذشته تا ساعت ٥:٠٠ صبح امروز ادامه داشت و نيروهاى امنيتى، سرانجام توانستند طالبان را به عقب برانند.

سخنگوى والى سرپل گفت که در نتيجه اين جنگ، يک سرباز اردوی ملی نيز جان باخته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement