خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پروژه هاى متعدد به ارزش بيش از ١٠ میليون دالر در پوهنتون ننگرهار عملى ميشود

پروژه هاى متعدد به ارزش بيش از ١٠ میليون دالر در پوهنتون ننگرهار عملى ميشود

Mar 25, 2018 - 18:57

جلال آباد (پژواک، ٥ حمل ٩٧): مسوولين پوهنتون ننگرهار ميگويند که در اين پوهنتون، نسبت به سال گذشته کارهاى زياد ساخت و ساز آغاز شده، که به پوهنتون نماى جديد و مقبول بخشيده و براى توسعه بيشتر آن، تلاشهاى زياد آغاز گرديده است.

آنان ميگويند که در اين پوهنتون، در جريان دو سال گذشته پروژه هايى به ارزش ٢٥ ميليون افغانى تکميل شده و پروژه هاى ديگر به ارزش ١٠ ميليون دالر نيز زير کار ميباشد.

از جمله اين پروژه هاى مهم، آغاز کار ساخت پوهنځى اقتصاد ميباشد، که از مدتى بدينسو کار آن از سوى استادان اين پوهنتون متوقف گرديده بود.

اين تعمير، در ساحه اى که در آن از سوى استادان پوهنتون، خانه هاى خودسرانه ساخته شده بود، اعمار ميشود که به اساس نقشۀ پوهنتون نيز در اين منطقه بايد تعمير پوهنځى اقتصاد ساخته ميشد.

همچنان محصلين اين پوهنتون نيز خرسند هستند که شکل پوهنتون شان، در حال حاضر نسبت به دو سال گذشته تغير کرده است.

آنان ميگويند که قبل از اين، همه تعميرهاى پوهنځى هاى پوهنتون کهنه بود؛ اما حالا براى شمارى از پوهنځى ها تعميرات نو اعمار ميگردد و تعميرات پوهنځى هاى متباقى، رنگ و روغن گرديده که با آن شکل پوهنتون تغير يافته است.

پوهنوال ببرک مياخيل رييس پوهنتون ننگرهار، در يک مصاحبه اختصاصى با آژانس خبرى پژواک گفت که از دو سال گذشته بدينسو، در پوهنتون کارهاى بازسازى سرعت يافته است.

وى افزود که وزارت تحصيلات عالى، سال گذشته به شرطى براى اين پوهنتون حدود ١١،٥ ميليون افغانى بودجه منظور نمود که بايد آنرا در جريان سال مصرف نمايند؛ تا در سال آينده بودجۀ زيادترى براى اين پوهنتون  منظور گردد.

به اساس معلومات موصوف، آنان اين اندازه پول را در بخشهاى مناسب و در زمان معين آن، به مصرف رسانده اند که وزارت تحصيلات عالى، در سال جارى نيز براى اعمار اين پوهنتون ١٣،٥ ميليون افغانى منظور نموده است، که آنان از اين بودجه، کارهاى بازسازى بخشهاى متباقى پوهنتون را آغاز کرده اند.

پوهنوال مياخيل افزود که اين مقدار بودجه؛ بالاى رنگ و ترميم تعميرات، اعمار سيستمهاى آب نوشيدنى و کارهاى تزئينى پوهنتون مصرف ميشود.

وى همچنان افزود که برعلاوۀ آن، در حال حاضر نيز کارهاى ساختمانى به ارزش ده ميليون دالر در پوهنتون آغاز شده که از همه مهمتر، تعمير پوهنځى اقتصاد ميباشد.

وى گفت که مراسم افتتاحيه تعمير جديد پوهنځى اقتصاد، در آيندۀ نزديک انجام ميشود و کارهاى ابتدايى آن آغاز شده است.

پوهنوال ببرک مياخيل افزود که در حال حاضر، شش پروژه بزرگ در پوهنتون ننگرهار زير کار ميباشد، که در آن اعمار تعميرات براى پوهنځى هاى شرعيات، کمپيوترساينس، مسجد بزرگ، اداره پوهنتون و تعمير ادارى براى شفاخانه پوهنتون شامل ميباشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement