خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو قرارداد به ارزش ۳۳۱ میلیون افغانی منظور گرديد

دو قرارداد به ارزش ۳۳۱ میلیون افغانی منظور گرديد

Mar 26, 2018 - 16:09

کابل (پژواک،۶حمل۹۷): کمیسیون تدارکات ملی، دو قرارداد به ارزش ۳۳۱ میلیون افغانی را منظور و پیشنهاد فسخ ۳ قرارداد دیگر از جمله پروژۀ اعمار تعمیر شفاخانه ۱۰۰ بستر ولایت غزنی را تایید کرد.

در خبرنامۀ مطبوعاتی ریاست جمهوری که امروز دوشنبه به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که دراين جلسۀ کمیسیون به رياست محمداشرف غنی، ضمن بحث روی وضعیت شرکت‌های تولیدی داخلی و طرزالعمل جدید ایجاد سهولت‌ها برای حجاج افغان، دو قرارداد به ارزش ۳۳۱ میلیون افغانی منظور گردید.

قراردادهای منظور شده قرار ذیل است:

  • قرارداد تدارک دو نوع تیل دیزل و پطرول، گاز مایع و روغنیات مورد ضرورت وزارت تحصیلات عالی.
  • پروژۀ تدارک انترنت بندویت به ظرفیت ۲۰ Gig با کمپنی Explore Tech کشور قرغزستان.

خبرنامه افزوده است که مسوولین ادارۀ تداکات ملی، گزارشی را در رابطه به بررسی ابتدایی وضعیت شرکت‌های تولیدی داخلی به جلسه کمیسیون تدارکات ملی ارایه نمودند.

رئیس‌جمهور غنی پس از استماع گزارش متذکره، هدایت داد تا فهرست شرکت‌های تولیدی داخلی که به سطح زون‌های هفت‌گانه از سوی ادارۀ تدارکات ملی تهیه و ترتیب گردیده است، در شورای عالی اقتصادی مورد بحث بیشتر قرار گیرد.

در همین‌حال، کمیسیون تدارکات ملی طرزالعمل تدارکات مسکن، تغذیه و ترانسپورت زمینی حجاج در عربستان سعودی را مورد بررسی قرارداده و در نتیجه هدایات لازم را جهت بهبود این طرزالعمل، به ادارۀ تدارکات ملی و وزارت ارشاد، حج و اوقاف صادر نمود.

همچنان، کمیسیون تدارکات ملی، درخواست فسخ پروسۀ تدارکاتی تجهیزات برای تجهیز و وصل ۲۰ باب آزمایش‌گاه‌های کمپیوتربرای مکاتب هفت ولایت، مربوط ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان را منظور کرد و این اداره تصریح کرد که درنظر دارد تعداد آزمایش‌گاه‌ها را برای پوشش مکاتب بیشتر، افزایش دهد.

علاوه برآن، پیشنهاد فسخ قرارداد پروژۀ اعمار تعمیر شفاخانه ۱۰۰ بستر ولایت غزنی به خاطر تمام‌نکردن کار پروژه توسط قراردادی، از سوی کمیسیون تدارکات ملی تایید گردید.

کمیسیون تدارکات ملی، همچنان فیصله کرد که با شرکت قراردادی برخورد قانونی صورت گیرد و روند بررسی محرومیت آن، روی‌دست گرفته شود و نیز برای کار باقیماندۀ پروژه، پروسۀ جدید داوطلبی با معیاری‌ساختن دیزاین آن، مطابق به نیازمندی مردم انجام یابد.

 علاوه بر این، قرارداد خدمات مشورتی برای پروژۀ ارزیابی و تصدیق مهارت‌ها مربوط وزارت معارف نیز طبق پیشنهاد آن وزارت، فسخ گردید.

در همین‌حال، قراردادهای پیشنهادی مدیریت معلومات (Real Time Data Management) مربوط وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، اعمار سرک ولسوالی خواجه بهاءالدین - ینگی قلعه ولایت تخار و ماورای کوکچه مربوط وزارت فوایدعامه و قرارداد پیشنهادی برای نظارت از تطبیق پروژه سکتور حوزه دریای‌پنج( آمو) جهت بررسی بیشتر از جانب کمیسیون اعاده گردید.

گفتنی است که در این جلسه، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، وزرای مالیه، اقتصاد و عدلیه، ناظرین ملی و بین‌المللی، دیدبان شفافیت افغانستان، اعضای ولسی جرگه، نماینده بازرس ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) و سیستیکای حمایت قاطع، حضور داشتند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement