خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اتاق تجارت و صنایع از افزایش تهدیدها علیه تاجران و صرافان نگرانی کرد

اتاق تجارت و صنایع از افزایش تهدیدها علیه تاجران و صرافان نگرانی کرد

Mar 27, 2018 - 16:37

کابل (پژواک،۷حمل ۹٧): معاون اتاق تجارت و صنایع می گوید که در سال گذشته، بیش از ۸۰ تاجر و صراف در کشور به ویژه کابل، ربوده شده اند که شماری از آنان کشته و تعدادی تا هنوز در بند هستند.

خان جان الکوزی، این موضوع را امروز در یک نشست خبری در کابل بیان کرد و خاطر نشان نمود که این روند، باعث نگرانی جدی تاجران و سرمایه گذاران شده است.

وی با اشاره به افزایش تهدید ها علیه تاجران و صرافان گفت که در سال ۱۳۹۶ بیش از ۸۰ تاجر و صراف در ولایات کابل، ننگرهار و هرات ربوده شده اند که یک تعداد آنان کشته شده و تعدادی هنوز در بند هستند.

الکوزی افزود: "هر روز در ننگرهار، یک یا دو حادثه ازاین دست  رخ می دهد، تنها  در طول دوهفته اخیر، شش صراف در کابل ربوده و کشته شده است."

معاون اتاق تجارت و صنایع هشدار داد چنانچه نیروهای امنیتی جلو آدم ربایی ها را نگیرند و امنیت تاجران و صرافان را تامین نکنند، این روند تاثیر بسیار منفی بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت و این افراد سرمایۀ خود را از کشور خارج خواهند ساخت.

حاجی بهادر یکی از صرافان که در این نشست حضور یافته بود، به پژواک گفت که ۲۱ حوت سال گذشته در روز روشن مورد حملۀ افراد ناشناس قرار گرفت و آنان قصد داشتند او را اختطاف کنند.

وی گفت: "افراد مسلح که لباس نظامی پوشیده بودند، در سرک میدان هوایی کابل مرا بسیار لت و کوب کردند و بعد از این که ۵۰ هزار دالر پول نقد از من گرفتند، می خواستند مرا اختطاف کنند؛ اما چون مردم زیاد بودند موفق نشدند."

حاجی بهادر که به دلیل صدمات ناشی از این رویداد به مشکل راه می رفت، به کمک چند تن از بستگانش به این نشست آمده بود.

این صراف گفت که از حکومت می خواهد امنیت سرمایه داران را تامین کند؛ در غیر آن صورت مجبور خواهند شد برای تامین امنیت و مصئونیت خود از افغانستان خارج شوند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement