خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه فرد مسلح غیرمسوول منسوب به حزب اسلامی در بغلان کشته شدند

سه فرد مسلح غیرمسوول منسوب به حزب اسلامی در بغلان کشته شدند

Mar 31, 2018 - 16:59

پلخمری(پژواک،۱۱حمل۹۷): پولیس محلی بغلان، سه فرد مسلح غیرمسوول منسوب به حزب اسلامی را که از مردم به نام عشر پول جمع آوری می کردند، به قتل رسانده است.

مل پاسوال اکرام الدین سریع قوماندان امنیۀ بغلان، امروز"۱۱حمل" به خبرنگاران گفت که افراد کشته شده، منسوب به حزب اسلامی می باشند و در منطقۀ بالادورى پلخمری، از مردم به بهانۀ عشر پول جمع آوری می کردند.

قوماندان علاوه کرد که از این افراد، سلاح و کتابچه هايی نیز به دست آمده که براى جمع آوری عشر تهیه شده است.

وی افزود که این سه تن، در اثر درگیری با پولیس محلی کشته شده اند.

به گفتۀ وی، افراد کشته شده مربوط به اعضای گروه مسلح غير مسوول می باشند که در مناطق نا امن پلخمری؛ به اختطاف، دزدی و اذیت کردن مردم نیز دست داشته اند.

یکی از دوستان افراد کشته شده که نخواست نامش فاش شود، به آژانس خبری پژواک گفت که این سه تن، اعضای جبهۀ خالد بن ولید مربوط حزب اسلامی در بغلان می باشند که بر اساس توافق بین حکومت و حزب اسلامی، با روند صلح یکجاشده بودند.

وی افزود: "آنها سلاح را برای حفاظت جان شان حمل می کرد و اسناد قانونی حمل سلاح را نیز نداشتند؛ اما پولیس بالای آنها یا شک طالبان مسلح کرده و یا هم بر اساس خصومت شخصی کشته شده اند."

میرویس قوماندان جبهۀ خالد بن ولید که منسوب به حزب اسلامی می باشد، به پژواک گفت توافقى که با حزب اسلامی شده، نه تنها عملی نشده، بلکه در بغلان در برابر اعضای حزب اسلامی دسیسه جور می شود و بعضی افراد مغرض در حکومت، می خواهند که آنها را بدنام کنند.

میرویس گفت که افراد کشته شده، اعضای گروه وی بوده و روز گذشته در کمین پولیس محلی کشته شده اند.

وی افزود که علت کشته شدن افراد خود را خواهد پرسید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement