خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ششمین جشنواره گل ارغوان در پروان آغاز شد

ششمین جشنواره گل ارغوان در پروان آغاز شد

Apr 01, 2018 - 18:45

چاريکار (پژواک، ١٢ حمل ٩٧): معین وزارت اطلاعات و فرهنگ، در ششمین جشنواره گل ارغوان در پروان گفت که با برگزرای همچو جشنواره ها، فاصله بین اقوام از میان برداشته شده و وحدت میان اقوام بیشتر مى گردد.

سيده مژگان مصطفوی معین مالى، ادارى و گرځندوى وزرات اطلاعات و فرهنگ، با بيان اين مطلب افزود: "ای کاش شرایط امنیتی بهتری میداشتیم، برای صنعت توريزم در کشور بیشتر توجه میکردیم و در ولایت پروان زیبا در تپه زیباى گلغندی، گردشگرهای خارجی و داخلی بیشتر میداشتیم."

موصوف ضمن اينکه از رسانه ها خواست که مردم را بیشتر به آینده امیدوار بسازند، گفت: "ای کاش در سرخط اخبار افغانستان به عوض جنگ و خشونت، اخبار خوشی های مردم افغانستان شنیده شود."

نسرین گروس مشاور فرهنگى رياست اجرايى حکومت که درجشنواره گل ارغوان شرکت کرده بود، از شرکت زنان دراین جشنواره خرسندی نموده و به ادامه این جشنواره گل ارغوان تاکید کرد.

عبدالواحد هاشمى رئيس اطلاعات و فرهنگ ولايت پروان، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين جشنواره متفاوت تر نسبت به سال های گذشته راه اندازى شده  و تا سه روز ادامه خواهد داشت.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين جشنواره؛ صدها تن از ولایت های پروان، کاپیسا، پنجشیر و کوهدامن زمین، فرهنگیان، نويسنده گان و شاعران شرکت کرده اند.

وى افزود که در جشنواره گل ارغوان؛ شب شعر، نمايشگاه صنایع دستی، بزکشی، موسيقی، نمایشنامه ها، پارچه هاى تمثیلی و نمایش فراورده های زراعتی شامل میباشد.

گفتنى است که در روز نخست اين جشنواره، آهنگ هاى محلی توسط هنرمندان محلی به صورت زنده اجرا شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement