خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"وسایط نقلیۀ وزارت داخله، خارج از چوکات این وزارت نميتوانند گشت و گذار کنند"

"وسایط نقلیۀ وزارت داخله، خارج از چوکات این وزارت نميتوانند گشت و گذار کنند"

Apr 05, 2018 - 11:23

کابل (پژواک، ١٦ حمل ٩٧): وزارت امور داخله ميگويد که وسایط نقلیۀ وزارت امور داخله که خارج از چوکات این وزارت در اختیار شماری از رجال برجسته، وکلا و متنفذین قرار دارد، نمی توانند بعد از این با پلیت و سریال نمبرهاى پولیس و رنگ مخصوص رينجرهای پولیس در شهر گشت و گذار نمایند.

در يک خبرنامه که امروز ١٦ حمل از طرف وزارت امور داخله به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که به اساس معلومات پوليس؛ شماری از منسوبین پولیس، برخی افراد و دریوران اراکین دولتی و وکلايی که وسایط و تجهیزات پولیس را در اختیار دارند، با استفاده از یونیفورم پولیس، وسایط فاقد نمبر پلیت و با عدم رعایت قوانین ترافیکی در مرکز و ولایات كشور، باعث نارضایتی مردم ما گردیده و از جانب دیگر ميتواند جایگاه پوليس ملى را خدشه دار سازد .

منبع افزوده است؛ بناءً براین وسایط نقلیه وزارت امورداخله که خارج از چوکات این وزارت در اختیار شماری از رجال برجسته، وکلای محترم، بزرگان قوم و متنفذین قرار دارد، نمی توانند بعد از این با پلیت و سریال نمبرهاى پولیس و رنگ مخصوص رينجرهای پولیس در شهر گشت و گذار نمایند.

در خبرنامه آمده است که پولیس گمرکات که به وزارت مالیه و همچنان پولیس سرحدی و نظم عامه كه به وزارت دفاع ملی انتقال گردیده اند، تا اكنون هم شماری از منسوبین آنها وسایل و وسایطى که مربوط به وزارت امورداخله میباشد را به این وزارت تسلیم ننموده اند و نیز و سایط و یونیفورم شان مزین با لوگو و نشان های پولیس ملی میباشد.

وزارت داخله گفته است که اين امر زمینه ساز سوء استفادۀ برخی از افراد فرصت طلب ميگردد .
به منظور جلوگیری از گشت و گذار وسایط پولیس فاقد نمبر پلیت و همچنان وسایط نقلیه اى که خارج از چوکات وزارت امورداخله مزین با لوگو و نشان های این وزارت ميباشد، احترامانه از متصرفين اين وسايط تقاضا به عمل می آید تا به اين موضوع توجه جدي نمايند؛ در غیر آن وزارت امورداخله، با چنین افراد استفاده جو و فرصت طلب برخورد جدى و قانونی خواهند نمود.

منبع گفته است که در ضمن از آنعده افرادیکه که وسایط وزارت امورداخله را از گذشته ها بدینطرف در اختیار دارند، احترامانه در خواست میگردد تا وسایط متذکره را هرچه عاجل به بخش هاى مربوطۀ وزارت امورداخله تسلیم نمایند؛ در غیر آن با متخلفین برخورد جدی و قانونی صورت میگرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement