خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در کابل و هشت زون کشور ترمینل‌های معیاری ساخته می شود

در کابل و هشت زون کشور ترمینل‌های معیاری ساخته می شود

Apr 12, 2018 - 19:21

کابل(پژواک، ۲۳حمل۹۷): رئیس جمهور به اداره اراضی هدایت‌داد  که در کابل و هشت زون کشور، موقعیت‌های مناسب زمین را تثبیت کند تا ترمینل های معیاری برای ارایه خدمات حمل و نقل مسافر ساخته شود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که محمد اشرف غنی امروز در نشستی در ارگ، در مورد حل مشکلات شرکت های حمل و نقل صحبت کرده است.

رئیس جمهور گفت که در قانون جدید ترانسپورت تعدیل بنیادی به‌ وجود آمده ‌است و حکومت فرصت‌های سرمایه‌ گذاری و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل را برای حمل و نقل در شاهراه‌ها و داخل شهری فراهم می‌سازد.

محمد اشرف غنی افزود:" پیش‌شرط دراین زمینه این است که شرکت های ترانسپورتی باید معیارهای لازم را داشته باشند و حکومت جلوی هرنوع فساد را با ایجاد سیستم حق‌العبور الکترونیکی  می‌گیرد."

رئیس‌جمهور به اداره اراضی هدایت‌داد  تا در کابل و هشت زون کشور، موقعیت‌های مناسب زمین را در دروازه‌های ورودی شهرها تثبیت کند تا با ایجاد ترمینل‌های معیاری، سهولت‌های لازم برای شهروندان و شرکت های حمل و نقل فراهم شود.

وی به وزارت ترانسپورت دستور داد تا در مشورت با شرکت‌های ترانسپورتی و دفتر مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور بانک‌داری، برای شرکت‌های ترانسپورتی ضرب‌الاجل مشخص تعیین ‌شود.

محمد اشرف غنی گفت:" مردم باید از ارائه خدمات ترانسپورتی شرکت‌ها راضی باشند و تغییر خودسرانه لوایح ترانسپورتی جرم است و کسانی ‌که دست به‌ این کار می‌زنند ضمن پیگیرد قانونی، جوازسیر رانندگی شان را از دست می‌دهند."

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که دولت بر امور خدمات‌رسانی شرکت های حمل و نقل نظارت جدی دارد و این شرکت ها باید معیار کار و خدمات شان را برحسب نیازمندی مردم و با معیارهای روز هماهنگ سازند.

رئیس دولت تصریح کرد که برای ایجاد ترمینل‌ها، با شرکت‌های حمل و نقل مشورت صورت می‌گیرد و حکومت آماده ‌است که دراین خصوص سرمایه‌گذاری کند و تسهیلات لازم را فراهم‌سازد.

جواد پیکار رئیس اداره اراضی گفت که این اداره آماده است تا در راستای تثبیت زمین برای ایجاد ترمینل های مورد نظر همکاری کند.

در ادامه خبرنامه آمده است که خان‌جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع، شیرباز کمین‌زاده  رئیس اتحادیه صنعت‌کاران و نمایندگان شرکت‌های ترانسپورتی که در این نشست حضور داشتند از توشیح قانون جدید ترانسپورت استقبال کرده اند.

شرکت کنندگان نشست خاطر نشان کرده اند که برای رسیدگی به مشکلات و چالش های بخش حمل و نقل کشور، باید قانون ترانسپورت به شکل جدی اجرا شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement