خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روند ثبت نام رای‌دهند‌گان انتخابات دو روز دیگر آغاز می شود

روند ثبت نام رای‌دهند‌گان انتخابات دو روز دیگر آغاز می شود

Apr 12, 2018 - 19:00

کابل(پژواک، ۲۳حمل۹۷): همزمان با اعلام کمیسیون انتخابات مبنی بر آغاز روند ثبت نام رای دهندگان تا دو روز دیگر، رئیس جمهور به مسؤلان محلی و نظامی ولایات کشور هدایت داده است برای این اجرای بهتر این برنامه آمادگی بگیرند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که رئیس کمیسیون انتخابات این موضوع را امروز در جریان ویديو کنفرانس رئیس جمهور با مسؤلان محلی بیان کرده است.

گلاجان‌عبدالبدیع صیاد گفت که ثبت نام رای دهندگان روز شنبه ۲۵ حمل آغاز خواهد شد. وی گفت که کمیسیون انتخابات در راستای برگزاری انتخابات آینده به ‌گونه شفاف و بهترِ، به روند اجرای کارهای خود شرعت بخشیده است.

صیاد افزود که برنامه ثبت‌نام در دومرحله- ابتدا در شهرها و سپس در ولسوالی‌ها و قریه‌جات- آغاز می شود و دوماه را دربر خواهد‌ گرفت. رئیس کمیسیون انتخابات از مسؤلان محلی خواست که در روند ثبت نام رای‌دهند‌گان شرکت کنند.

به گفته وی، پس از تکمیل برنامه ثبت نام، یک گروه کاری در دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات باقی خواهند ماند تا از افراد واجد شرایط که باقی مانده اند ثبت نام کنند.

محمد اشرف غنی در این نشست از طریق ویديو کنفرانس که در مرکز ملی توحید در ارگ صورت گرفت با والیان، قوماندانان قول‌اردوها، زون‌های پولیس، لواها، کندک‌های اردوی‌ملی، قوماندان‌های امنیه، رؤسای امنیت ملی و دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات ۳۴ ولایت صحبت کرد.

رئیس جمهور به مقام های مسؤل هدایت داد تا برای بهتراجراشدن برنامه ثبت‌نام رای‌دهندگان انتخابات ولسی‌جرگه و شورای های ولسوالی ها آمادگی بگیرند و مردم را به شرکت در این روند ملی تشویق کنند.

رئیس دولت خاطر نشان کرد که مسؤلان محلی، امنیتی و نظامی در همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات، جلو هرنوع مداخله در روند ثبت نام را بگیرند و با عاملین آن به شکل جدی و قانونی برخورد کنند.

قرار است انتخابات ولسی جرگه و شورای های ولسوالی ها ۲۸ میزان سال جاری برگزار شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement