خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

راشدخان: زحمت کشى و اعتماد به نفس، آيندۀ درخشان را براى ما رقم مى زند

راشدخان: زحمت کشى و اعتماد به نفس، آيندۀ درخشان را براى ما رقم مى زند

Apr 14, 2018 - 14:36

کابل (پژواک، ٢٥حمل ٩٧): راشدخان بازيکن تيم ملى کرکت، خطاب به جوانان گفته است که اگر تلاش هاى خستگى ناپذير انجام داده و به ظرفيت هاى خود باور داشته باشند، آيندۀ درخشان در انتظار شان خواهد بود.

نامبرده که براى سال دوم در رقابت هاى تجارتى اى پى ال هندوستان، در تيم سن رايزرز حيدرآباد بازى مى کند، اين اظهارات را در صفحۀ تويتر تيم مذکور که دراين اواخر نشر شده ابراز داشته است.

راشدخان گفته است که کرکت را با برادرانش درخانه، کوچه و سپس قريه آغاز کرده و اکنون هم خاطرات آن زمان، زياد در ذهنش خطور مى کند.

نامبرده افزود که در ابتدا توسط خانواده حمايت نمى شد، به طورپنهان به اين بازى مى پرداخت؛ اما زمانيکه در مسابقات داخلى کشور به گونۀ رسمى بازى را آغاز کرد، خانواده را در جريان گذاشت و آنها نيز از وى حمايت نمودند.

نامبرده گفته است: "خانواده ام مى گفت که به عوض کرکت به فراگيرى تعليم بيشتر توجه کنم، مکتب را تا صنف دهم تعقيب کردم؛ اما هنگاميکه به تيم ملى پيوستم، از روند آموزشى به دور ماندم."

راشدخان افزود که در اوايل کرکت با برخى مشکلات مواجه بودم؛ اما درحال حاضر سفر کرکتش خوب جريان دارد و از آن لذت مى برد.

وى افزود: "افتخار دارم که بازيکن کرکت استم."

به گفتۀ موصوف، درحال حاضر درافغانستان، هندوستان و سراسر جهان، طرفداران زياد دارد که محبت و حمايت آنها برايش نيرو مى دهد.

راشدخان در رقابت هاى بيست اوره، در درجه بندى جهانى درجايگاه نخست قرار دارد و سال گذشته براى بار نخست در تيم حيدرآباد بازى کرد، ١٧ بازيکن را از ميدان کنار زد، که با اين کار ناظرين و شايقين کرکت را متعجب ساخت.

وى علاوه کرد: "سال گذشته در تيم حيدرآباد، حمايت گسترده را کسب کردم و همرايم خيلى محبت ورزيدند؛ قصد دارم تا براى مدت زيادى در اين تيم باقى بمانم."

نامبرده، از اشتراکش براى بار نخست در بازى هاى اى پى ال گفت زمانيکه در حضور صدها هزار تماشاچى، با بازيکن هاى مشهور جهانى وارد زمين بازى شدم، با فشار زياد مواجه بودم و در بازى نخست زمانيکه سرتيم برايش دستور  اوردادن را داد، احساس عجيب داشت.

راشد افزو: "اما زمانيکه يک تن را از ميدان خارج کردم، از فشار موجود بالايم کاسته شد و حالت عادى برايم رخ داد."

نامبرده در پيامى به جوانان گفت که تلاش و زحمت بيشتر متقبل شوند، به توانمندى هاى خود باور داشته باشند؛ تا آيندۀ خوب از آنها استقبال نمايد.

راشدخان باشندۀ ولسوالى شينوار ولايت ننگرهار مى باشد، نامبرده در ٢٠ دسامبر ١٩٩٨ به دنيا آمده و نزديک به ١٩ سال دارد.

وى نخست در تيم اطفال بازى مى کرد، سپس به تيم ١٩سالان راه يافت و از طى دوسال بدينسو، در تيم ملى بازى مى کند.

راشدخان درکنار تيم حيدرآباد، در ليگ هاى بنگلديش، ويست انديز، استراليا و پاکستان نيز بازى نموده است و انگلستان ليگ نيز با وى قرارداد عقد کرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement