خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بازماندگان قربانیان میرزا اولنگ از کمک‌های ویژه دولت مستفید می‌شوند

بازماندگان قربانیان میرزا اولنگ از کمک‌های ویژه دولت مستفید می‌شوند

Apr 16, 2018 - 20:57

کابل (پژواک، ۲۷حمل۹۷): محمداشرف غنی رئیس‌جمهور در دیدار با بزرگان درۀ میرزا اولنگ، نهادهای حکومتی هدایت داده است تا زمینه کمک به ساخت سرپناه برای خانواده‌های قربانیان این منطقه و سفر حج برای آنان فراهم شود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این دیدار شام امروز در ارگ ریاست جمهوری صورت گرفته است.

دراین دیدار، سیداحمد جوادی به نمایندگی بزرگان این منطقه صحبت کرد و از بازپس گیری میرزا اولنگ از مخالفان مسلح قدردانی کرد.

وی گفت: "خواست همه مردم افغانستان به ویژه مردم میرزا اولنگ این است تا امنیت کامل تامین شود."

جوادی پیشنهاداتی را در بخش‌های اعطای‌زمین، سهمیه حج و بورسیه‌های تحصیلی به خانواده‌های قربانیان رویداد میرزا اولنگ و کمک‌های اولیه به باشند‌گان این منطقه، مطرح‌کرد. 

محمد اشرف غنی گفت: "حادثۀ میرزا اولنگ، جنایت ضد بشری بود و من آواز شما را در اجلاس سازمان ملل‌متحد بلندکردم، درد شما درد بشریت و درد تمام ملت افغانستان است." 

رئیس‌جمهور افزود: "اقداماتی برای تامین امنیت بهتر ولایات شمالی به ویژه ولایت سرپل روی‌دست گرفته شده‌است."

محمد اشرف غنی به اداره اراضی هدایت ‌داد تا تدابیر توزیع نمرهای زمین را برای خانواده‌های قربانیان این منطقه روی دست بگیرد و اداره مبارزه با حوادث نیز بسته‌های کمکی عاجل و زمینه کمک به ساخت سرپناه به آن‌ها را فراهم سازد.

 رئیس دولت به اداره امور ریاست‌جمهوری دستور داد تا برای ۴۹ خانواده قربانیان رویداد میرزا اولنگ سهمیه حج درنظر بگیرد.

محمد اشرف غنی در عین وزارت تحصیلات عالی را موظف ساخت تا برای جوانانی که در این منطقه از درس و ادامه تحصیل بازمانده‌اند، زمینه ادامه تحصیل را فراهم‌سازد.

مسؤلان محلی در ولایت سرپل می‌گویند که اعضای گروه طالبان و داعش در میانه اسد ۱۳۹۶ در حمله به منطقه میرزا اولنگ و تصرف آن، دست به کشتار مردم محل زدند. گفته می‌شود که در این روز بیش از ۶۰ غیر نظامی از سوی مهاجمان کشته و ده‌ها غیر نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement