خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در شمال گروه داعش را تکتيکى شکست داده ايم"

"در شمال گروه داعش را تکتيکى شکست داده ايم"

Apr 16, 2018 - 16:56

کابل (پژواک،٢٧حمل ٩٧: نيروهاى امريکايى مستقر درافغانستان مى گويند که گروه داعش را در شمال، تکتيکى شکست داده ايم.

خبرنامه ای که از سوى دفتر مطبوعاتى نيروهاى امريکايى درکابل، به تاريخ ٢٧ حمل به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، نگاشته است که درعمليات مشترک با نيروهاى افغان، به داعش تلفات وجراحات بيشتر و ضربۀ سنگين وارد کرده اند.

منبع افزوده است که هفتۀ گذشته، نيروهاى ويژه امريکايى و افغان در ولسوالى درزآب جوزجان، در جريان بمبارد يک دقيقه يى، ٢٢ جنگجوى داعش را کشتند.

در خبرنامه آمده است که عمليات متذکره، شش روز بعد از کشته شدن قارى حکمت الله يکتن از قوماندانان گروه داعش، راه اندازى شد.

نيروهاى امريکايى گفته اند که از آغاز سال جارى ميلادى تاکنون، نيروهاى افغان و امريکايى در ولايت جوزجان گروه داعش را تحت فشار بيشتر قرار داده است، رهبرى آنها را از بين برده  و ساحه را نيز بر آنها محدود کرده است.

درخبرنامه، به افراد اين گروه هشدار داده شده درصورت ادامه فعاليت با اين گروه، با سرنوشت سران و افراد کشته شدۀ گروه متذکره مواجه خواهند شد.

به اساس معلومات منبع، در اين اواخر در ولسوالى درزآب ٩٠ فرد گروه داعش کشته شده اند.

جنرال جان نيکولسن قوماندان عمومى نيروهاى امريکايى و ناتو در افغانستان گفته است که نيروهاى افغان و امريکايى در اين اواخر، به گروه داعش شکست تکتيکى داده است.

 وى افزوده است: "برخى طالبان پيشين با داعش اعلان وفادارى خواهد کرد؛ اما آنان بايد بدانند که گروه داعش درحالت انزوا قرار دارد، گروه متذکره اکنون در حالت دفاعى قرار دارد و پيروز شده نمى تواند."

قوماندان امريکايى گفته است که مولوى حبيب الرحمن قوماندان جديد گروه داعش با طالبان و تحريک اسلامى ازبکستان روابط داشت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement