خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سرپرست وزارت امور خارجۀ افغانستان با رئیس جمهور تاجکستان دیدار کرد

سرپرست وزارت امور خارجۀ افغانستان با رئیس جمهور تاجکستان دیدار کرد

Apr 16, 2018 - 19:09

کابل (پژواک، ۲۷حمل۹۷): صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت امور خارجۀ کشور، در دیدار با امام علی رحمان رئیس جمهور تاجکستان، در زمینه مسائل مورد علاقۀ دو کشور گفتگو کرده است.

وزارت امور خارجه در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این دیدار، امروز در شهر دوشنبه صورت گرفته است.

گفته شده است که دو طرف در این دیدار، در مورد همکارى هاى سیاسى، اقتصادى، امنیتى، فرهنگى، روابط دوجانبه، اجماع منطقه یی و صلح گفتگو کرده‌اند.

فراهم کردنِ بورسیه هاى تحصیلى در مقاطع فوق لیسانس (ماسترى) و دکتورا برای محصلان افغان، از خواسته‌هایی بوده است که از سوی صلاح الدین ربانی مطرح شده است.

سرپرست وزارت امور خارجه، ضمن سپاسگزاری از شرکت مقام‌های تاجکستان در نشست هاى ریکا، پروسه استانبول و نشست تاشکند، و علاقۀ تاجیکستان به صلح در افغانستان گفته است که جمهورى تاجکستان، یک کشور با اهمیت در منطقه است.

در ادامۀ خبرنامه آمده است که امام علی رحمان رئیس جمهور تاجکستان گفته است که مبارزه با تروریزم و مواد مخدر، براى افغانستان و تاجکستان و همچنان تمام منطقه و جهان حیاتى است.

رحمان با تاکید بر اهمیت مبارزه با تروریزم و مواد مخدر در افغانستان، خاطر نشان کرده است که در این زمینه، به همکاری‌های بیشتر منطقه یی و اجماع جهانى نیاز است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement