خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: پاکستان به تعهداتش عمل کند

عبدالله: پاکستان به تعهداتش عمل کند

Apr 17, 2018 - 14:29

کابل (پژواک، ۲۸ حمل ۹٧): رئيس اجرايى حکومت مى گويد که درگيری ميان نظاميان افغانستان و پاکستان در خوست پايان يافته و مقامات دو طرف، تلاش هاى ديپلماتيک را آغاز کرده اند تا بارديگر درگيرى صورت نگيرد.

داکترعبدالله عبدالله رئيس اجرايى حکومت که امروز در نشستى در کابل صحبت مى کرد، با بيان اين مطلب گفت  که تمام اجساد نظاميان پاکستانى که دراين درگيرى کشته شده اند، به جانب آن کشور تحويل داده شده است.

موصوف افزود: "بازهم ميگم که مردم افغانستان و بخصوص جاجی ميدان ولايت خوست ملامت نبودند، متاسفانه تخطی از ديگر طرف شده بود؛ اما حادثه به وقوع پيوسته است."

داکترعبدالله، با اشاره به ديدار نخست وزير پاکستان از افغانستان گفت: "نخست وزير پاکستان از موقف دولت افغانستان حمايت کرد؛ اما در عمل توقع داريم که در مذاکراتی که قبلاً صورت گرفته بود و تفاهم هايى که صورت گرفته بود، شاهد اقدامات عملی باشيم."

دو روز پيش حوالی ساعت ٧:٠٠ صبح، مليشه ها و نظاميان پاکستانی وارد ولسوالى جاجى ميدان ولايت خوست  شده و در صدد افراز پوسته هاى امنيتى بودند، که با واکنش مسلحانه مردم عام و نيروهاى امنيتى مواجه شدند.

وزارت دفاع ملی می گويد که در اين درگيری، ١٤ سرباز پاکستانى کشته و ١٧ تن ديگر زخمى شده اند؛ اما در مورد تلفات نظاميان افغان معلومات نداده است.

ازسوى ديگر رئيس اجرايى حکومت، اظهار اميدواری کرد که طرح پيشنهادى صلح حکومت افغانستان به طالبان، ازسوى اين گروه پذيرفته شود.

وی افزود: "اميدوار هستيم که موقف برحق دولت افغانستان که مورد استقبال جامعه بين المللی هم قرار گرفته است، سبب شود که جمعی از طالبان متوجه شوند که با جنگ و خشونت، چيزی را به دست نمی آورند و از راه صلح و مذاکره، مى توانند در پهلوی مردم افغانستان در ساختن کشور شان سهيم باشند."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement