خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

منابع محلى غور: افراد مسلح در شاهراه غور- هرات شش مسافر را کُشتند

منابع محلى غور: افراد مسلح در شاهراه غور- هرات شش مسافر را کُشتند

Apr 17, 2018 - 11:55

فيروزکوه (پژواک،٢٨حمل٩٧): منابع محلى درغور مى گويند که افراد مسلح در مسير شاهراه غور-هرات، شش مسافر را کُشتند و دو تن ديگر را باخود بردند؛ اما پوليس اين ولايت کشته شدن سه تن و جراحت دو تن را تاييد ميکند.

به گفتۀ منابع محلى در اين ولايت، اين رويداد صبح امروز در منطقه بره خانۀ فيروزکوه رخ داده است.

حاجی محمد شاهد عينی به پژواک گفت که آنان، در موتر نوع فلاينکوچ از هرات به غور سفر مى کردند که در مسير شاهراه غور- هرات، در منطقه بره خانه مربوط فيروزکوه، دو فردى که لباس نظامی برتن داشتند، آنان را توقف داده سپس بالای شان شيک نموده اند، که سه تن را کشته دو تن ديگر را زخمی کرده اند.

به گفته وی، در جملۀ مسافرين اين موتر، زنان و اطفال نيز وجود داشتند؛ اما به آنان کدام آسيب نرسيده است.

ازسويى هم محمداقبال نظامى سخنگوى پوليس غور گفت که اين افراد، به دليل اينکه از يک قوم خاص بودند، به قتل رسيده اند.

وى افزود که دراين رويداد، سه تن کشته شده و دو تن ديگر مجروح گرديده اند.

اما برخى منابع محلى و شاهدان عينى اين رويداد، گفته اند که شش تن در رويداد يادشده کشته شده و دو تن ديگر را اين افراد مسلح با خود برده اند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، در خبرنامه یی که به دسترس پژواک قرار گرفته، تیرباران این افراد را به شدت محکوم کرده و نسبت به وقوع این گونه رویدادها ابراز نگرانی کرده است.

در این خبرنامه آمده است: "هدف قرار دادن مسافرین در مسیر شاهراه ها یک عمل وحشیانه، غیر انسانی و غیر قانونی بوده که در مغایریت صریح با احکام دین مقدس اسلام، قواعد بشردوستانه بین المللی و قوانین ملی قرار دارد."

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفته است که از مخالفین مسلح، می خواهد تا ازهدف قرار دادن مسافرین و حمله بر شاهراه ها به صورت جدی خودداری کنند و قواعد بشردوستانۀ بین المللی، قوانین ملی و احکام دین مقدس اسلام را به صورت همه جانبه آن احترام و رعایت کنند.

این کمیسیون، در عین حال از دولت افغانستان به ویژه نهادهای امنیتی و دفاعی خواسته است تا بخاطر حفاظت جان مسافرین بیشتر تلاش کنند و عاملان این رویداد را هرچه زودتر بازداشت و تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan