خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت تحصيلات عالى: کميته حل منازعات در پوهنتون ها ايجاد مى شود

وزارت تحصيلات عالى: کميته حل منازعات در پوهنتون ها ايجاد مى شود

Apr 17, 2018 - 16:51

کابل(پژواک، ٢٨ حمل ٩٧): وزارت تحصيلات عالی کشور، تاييد ميکند که گروه هایى در پوهنتون ها ميان محصلان؛ مسايل قومى، زبانى و مذهبى را دامن مى زنند و آنان را به بنيادگرايى تشويق مى کنند؛ اما براى رسيدگى به اين معضلات، کميتۀ حل منازعات در پوهنتون ها ايجاد مى شود.

بری صديقی معين امور محصلان وزارت تحصيلات عالی که در برنامه تقدير از محصلان برتر پوهنتون طبی کابل سخن ميگفت، افزود که کميته حل منازعات در هر پوهنتون، جهت ايجاد همديگر پذيری ميان محصلان، حل موقعيت های خشونت زا، کاهش تعصب و ريشه يابی آن و جلوگیری از بنيادگرايی در ميان محصلان، به زودى ايجاد خواهدشد.

موصوف تائيد کرد گروهايی اند که در ليليه و فضای پوهنتون در ميان محصلان، بنياد گرايی  مى کنند و نيز به نام های منطقه، مذهب، نژاد و زبان آنها را به سوی تعصبات سوق می دهند، که به منظور جلو گيری از منارعات و حل موقعيت های خشونت زا، کميته حل منازعات در ميان محصلان، در هر پوهنتون ايجاد می شود.

موصوف افزودکه در اين کميته، محصلان رضا کار فعاليت خواهند داشت و برای کاهش تعصب و ريشه يابی آن کار خواهند کرد.

معين امور محصلان وزارت تحصيلات عالی همچنان گفت که براى بلند بردن کيفيت تحصيل، ارتقاى ظرفيت وبهبود خدمات براى محصلان نيز برنامه هاىى روى دست است؛ اما جزييات بيشتر درزمينه ارايه نکرد.

شرين آقا ظريف رئيس پوهنتون طبی کابل، با تقدير از کارکرد های محصلان اين پوهنتون و سهم فعال آنها در حالات اضطراری کشور گفت که فعاليت های رضاکارانۀ محصلان پوهنتون طبى کابل، گسترش داده مى شود.

وی افزود که در سال جاری نيز برنامه هايی روی دست است که در اين برنامه ها، فعاليت و سهم محصلان بيشتر خواهد بود.

درختم اين برنامه، براى محصلانى که درصنوف شان به درجات عالى اول تا سوم قرارگرفته بودند، تقديرنامه ها اعطا گرديد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan