خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک گروه تازه از کودکان مبتلا به سوراخ قلب به چین فرستاده می‌شوند

یک گروه تازه از کودکان مبتلا به سوراخ قلب به چین فرستاده می‌شوند

Apr 17, 2018 - 17:44

کابل (پژواک، ۲۸ حمل۹۷): در دومین مرحله از مداوای کودکان افغان مبتلا به بیماری سوراخ قلب در چین، صلیب سرخ چین پذیرفته است که ۲۵ تن از این کودکان را معالجه کند.

نیلاب مبارز سکر‌تر جنرال جمعیت هلال احمر افغانی، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که هشت دختر و ۱۷ پسر که ۱۰ تا ۱۲ ساله هستند، فردا به چین اعزام خواهند شد.

به گفته وی، با هر کدام از این کودکان، یک پایواز نیزبه چین فرستاده می شود.

خانم مبارز افزود که این کودکان که مبتلا به بیماری سوراخ قلب هستند، به کمک صلیب سرخ چین در آن کشور معالجه می‌شوند.

این مقام جمعیت هلال احمر افغانی خاطر نشان کرد که این گروه از کودکان، از سوی یک هیأت ۱۹ نفری صلیب سرخ چین که از سه روز پیش در کابل به سر می‌برد، معاینه شده و پروندۀ آن‌ها برای اعزام به این کشور تکمیل شده است.

نیلاب مبارز تصریح کرد که ۵۴ کودک دیگر نیز که از سوی هیأت مذکور تشخیص شده‌اند، در سه مرحله دیگر در جریان سال جاری میلادی (۲۰۱۸) به چین فرستاده خواهند شد.

وی گفت که سال گذشته نیز ۲۱ کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب به چین فرستاده شده بودند، که پس از معالجه به کشور برگشته‌اند.

سکر‌ترجنرال جمعیت هلال احمر افغانی گفت که این نهاد از سال ۱۳۸۸ خورشیدی تا اکنون، حدود هفت هزار کودک مبتلا به سوراخ قلب را در داخل و خارج از کشور معالجه کرده است؛ اما شش هزار کودک دیگر در انتظار هستند که زمینه برای معالجه آنان فراهم شود.

نیلاب مبارز از افراد خیرخواه خواست تا برای کمک به معالجه این کودکان، به جمعیت هلال احمر افغانی کمک کنند.

ثریا، مادر نیایش پسر چهار ساله‌ای که از هرات برای معالجه بیماری سوراخ قلب به دفتر جمعیت هلال احمر افغانی در کابل آمده است، گفت که یک خانواده فقیر هستند و توان معالجه فرزند شان را ندارند.

وی با ابراز خوشحالی از اقدام صلیب سرخ چین برای معالجه فرزندش در این کشور گفت: "فکرش را هم نمی‌کردم که این شانس طلایی برای پسرم برابر شود، خدا را بخاطر این کار شکر می‌کنم."

لیوجین سونگ سفیر جمهوری خلق چین در افغانستان، با ابراز خرسندی از اعزام گروه جدید کودکان مبتلا به سوراخ قلب به چین گفت: "باید تمام کشور‌های همکار دست به دست هم داده به افغانستان کمک کنند تا شش هزار کودکی که در انتظار نوبت معالجه هستند، مداوا شوند."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement