خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مراکز ثبت نام انتخاباتى درپکتیکا روند درسی مکاتب را مختل نموده است

مراکز ثبت نام انتخاباتى درپکتیکا روند درسی مکاتب را مختل نموده است

Apr 18, 2018 - 18:55

شرنه (پژواک، ۲۹حمل ۹۷): در شرنه مرکز ولایت پکتیکا، برخی مکاتب از این جهت مسدود شده اند که کمیسیون انتخابات درمکاتب متذکره، مراکز ثبت نام را ایجاد کرده اند.

سید اکبرباشنده قریه عمیر خیل شهرشرنه، به تاریخ ۲۹ حمل به آژانس خبری پژواک گفت که آنجا لیسه نسوان فاطمه زینب از پنج روز بدینسو بسته شده است.

وی افزود که در مکتب یادشده، از سوی کميسیون انتخابات مراکز ثبت نام ایجاد شده و نیروهای امنیتی امنیت آن را تامین می کند.

به گفته موصوف، مامورین ثبت نام در صنف های درسی نیز جابه جا شده اند که این کارسبب شده تا خانواده ها دختران شان را به مکتب نه فرستند.

سیداکبرمی گوید که طالبان به آنها هوشدار داده تا مراکزثبت نام را از مکاتب اخراج کنند.

بخت محمد مدیر لیسه خواجه خیل مربوط مرکز، به پژواک گفت که درلیسه آنها مراکز ثبت نام انتخابات ایجاد شده اند که این امر باعث شده تا سطح اشتراک متعلمین به نصف تقلیل یابد.

موصوف علاوه کرد: (( مسوولین ثبت نام انتخابات، درچهاراتاق درسی مستقرشده اند، متعلمین در زیر آسمان کمبود مصروف فراگیری دروس اند، از جانب دیگرمردم اطفال شان را به مکاتب نمی فرستند افزون براین طالبان مسلح نیزتهدید کرده ، اما به صدای ما کس لبیک نمی گوید.))

 منبع از دولت خواست تا مراکز ثبت نام را ازمکاتب اخراج کنند.

احمدخان آمر لیسه الجهاد درشرنه نیز به پژواک گفت که مکتب مسدود نشده اما به سبب روند ثبت نام میزان حضور شاگردان درمکتب کمرنگ شده است.

محمدالله باشنده قریه ملاهای شرنه که در لیسه الجهاد متعلم است به پژواک گفت که خانواده اش ازترس اینکه مکتب هدف حمله قرار نگیرد، وی را به مکتب رفتن اجازه نمی دهد.

 ازجانب دیگر، محراب الدین شفق رییس معارف پکتیکا به پژواک تایید کرد که مراکز ثبت نام انتخابات در برخی مکاتب سبب بروز مشکلات شده است.

نامبرده افزود که مراکزمتذکره در شش لیسه مربوط مرکز ایجاد شده اند اما آنها درمورد با یوناما و ادارات ذیربط دیگرگفتگو کردند تا این مشکل رفع شود.

بلال رییس کمیسیون انتخابات دراین ولایت نیز می پذیرد که مسوولین برخی مکاتب از آنها تقاضا کرده تا مراکز ثبت نام را از مکاتب اخراج سازند.

نامبرده می گوید که اقدام قانونی خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement