خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کارمندان مراکز ثبت نام در کندهار کم و مراجعین بیشتراند

کارمندان مراکز ثبت نام در کندهار کم و مراجعین بیشتراند

Apr 21, 2018 - 18:57

کندهار (پژواک، اول ثور۹۷): باشندگان کندهارشاکی اند که شمار مامورین در مراکز ثبت نام کم اند و این امر، سبب شده تا به مراجعین به تاخیر نوبت برسد.

آنها تقاضا دارند که رقم کارمندان باید درمراکزثبت نام بیشتر شود؛ تا در اندک زمان افرادی زیاد خود را ثبت کنند.

روند ثبت نام برای انتخابات مانند ولایت های دیگر درکندهار نیز از هفت روز بدینسو آغاز شده است که در روزهای نخست بطی بود؛ اما اکنون تسریع شده است.

اشتراک مردم  بعد از آن درپروسه ثبت نام افزایش یافت که به شمول قوماندان امنیه کندهار برخی مسوولین دیگر خود را ثبت نام نمودند و ازمردم تقاضا کردند تا در روند ثبت نام سهیم شوند.

جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه این ولایت چند روز پیش به ادارات ملکی ونظامی اطلاع داده که بدون ثبت نام، عریضه هیچکس را نپذیرد و نه کارکرده می تواند.

اما اکنون که ازدحام مردم درمراکز ثبت نام بیشترشده است، به سبب تاخیر در روند ثبت نام شکایات صورت می گیرد.

نجیب الله ساکن ناحیه دوم شهرکندهار، به آژانس خبری پژواک گفت بعد از آنکه قوماندان امنیه کندهار از مردم خواست تا ثبت نام کنند، دسته دسته مردم برای ثبت نام به مراکزثبت نام می روند.

اما نامبرده افزود که مراجعین زیاد و مامورین کم اند و مردم ناگزیرساعت ها انتظار بکشند.

وی افزود: (( من همراۀ چند دوستم برای ثبت نام، به لیسه حاجی لطیف درشهرکندهار رفتم، چند ساعت پی هم انتظارکشیدم؛ اما به سبب ازدحام مراجعین برایم نوبت نرسید.))

نامبرده تقاضا کرد تا کمیسیون انتخابات رقم مامورین را درمراکز ثبت نام افزایش دهند؛ تا مردم زودتر ثبت نام کنند و به کارهای دیگر خود نیز برسند.

وحیدالله یکتن ازباشندگان دیگرکندهار درجریان ثبت نام از واسطه شکایت نموده و گفت که برخی مسوولین پولیس و زورمندان ،به طورگروهی افراد خود را برای نام نویسی به مراکز ثبت نام می فرستند؛  مامورین ازهمه اولتر آنها را ثبت نام می کنند که این امر باعث اخلال در پروسه می شود.

موصوف که برای ثبت نام به لیسه تیمورشاهی رفته بود افزود: (( یک پولیس گروهى از مردم را به داخل برد و مردم دیگر که صف بسته بودند، ساعت ها منتظر ماندند.))

وی گفت که همچو بی نظمی و بی عدالتی مردم را خسته می سازد و این امر باعث بی میلی آنها به روند ثبت نام می شود.

او نیز تقاضا کرد تا رقم مامورین بیشتر شود که مردم بیشتر سرگردان نشوند و به آسانی ثبت نام کنند.

هاشم درانی مسوول کمیسیون مستقل انتخابات درکندهار دراین رابطه به آژانس خبری پژواک گفت که روند ثبت نام یکتن سه دقیقه را دربر می گیرد، بدون شک درمراکزى که ازدحام مردم بیشتراست برای نوبت رسیدن باید ساعت ها انتظارکشیده شود.

اما نامبرده افزود که درشرایط کنونی نه مامورین و نه هم مراکز ثبت نام را افزایش داده می تواند، بلکه مراکزى که ازدحام بیشتر ندارد مردم آن جا رفته و ثبت نام کنند.

 وی این را نیز پذیرفت که برخی زورمندان به طورخاص پولیس، باعث ایجاد بی نظمی در پروسه ثبت نام می شوند و افراد وابسته به خود را گروه گروه به مراکز ثبت نام می برند.

اما نامبرده گفت که برای حل این مشکل با مسوولین پولیس گفتگو نموده  واین مشکل را رفع خواهد ساخت.

مسوول کمیسیون انتخابات، پیرامون روند ثبت نام درکندهار نیزمعلومات ارایه کرد وگفت که در روزهای اخیر، این روند تسریع شده است.

نامبرده علاوه کرد که تاکنون ۲۷ هزارتن درشهرکندهارثبت نام نموده اند که اضافه تراز ۲هزارتن شان طبقه اناث اند.

وی ابرازامیدواری کرد که افراد بیشتر در روند ثبت نام اشتراک نمايند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement