خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اشرف غنى: تروريستان نمى توانند عزم و ارادۀ مردم را تضعيف نمايند

اشرف غنى: تروريستان نمى توانند عزم و ارادۀ مردم را تضعيف نمايند

Apr 22, 2018 - 14:47

کابل( پژواک،٢ ثور٩٧):رييس جمهورکشور در واکنش به حملۀ انتحارى در يک مرکز توزيع تذکره در مربوطات حوزه ششم پوليس کابل مى گويد که تروريستان، با چنين اعمال نمى توانند عزم و ارادۀ مردم را به‌خاطر اشتراک گسترده در روندهای دموکراتيک، تضعيف نمايند.

دراعلاميه ای که ازسوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهوری به آژانس خبرى پژواک رسيده، آمده است که رئيس جمهور کشور، ضمن محکوم نمودن اين رويداد گفته است که تروريستان به شمول ارزش‌های اسلامی، به هيچ ارزش ملی و دموکراتيک باور ندارند.

موصوف گفته است: "تروريستان بايد بدانندکه با انجام چنين عملکردهای جنايت‌کارانه، هيچگاهی نمی‌توانند عزم و ارادۀ مردم ما را به‌خاطر اشتراک گسترده در روندهای دموکراتيک، تضعيف نمايند."

منابع دولتی گفته اندکه در اين حملۀ انتحارى که در يک مرکز توزيع تذکره در دشت برچى شهر کابل رخ داد، ۵۷ تن کشته و ۱۱۹ تن زخمى  شده اند و احتمالا دارد این آمار تغيير کند.

مسؤليت اين رويداد را داعش به عهده گرفته است.

ازسویى هم  سرور دانش معاون دوم رئيس جمهور، اين حمله انتحارى را تقبيح نموده و از مردم خواست که علیرغم اين مشکلات و تهديد های امنيتى، براى راى دهى ثبت نام نمايند و در انتخابات پيش رو اشتراک نموده و راى بدهند.

معاون دوم رئيس جمهور گفته است که دشمنان کشور، نمی توانند با انتحار و انفجار شان مانع حرکت های سياسی و فرهنگی در کشور شوند.

یوناما یا هیأت معاونت سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان نیز این رویداد را محکوم کرده است. در خبرنامه این نهاد آمده است که به نظر می رسد این اقدام کاملا غیر قابل قبول بخشی از تلاش های افراط گرایان برای جلوگیری از افغان ها برای استفاده از حق شان برای حضور در انتخابات باشد.

محمد حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی کشور نیز خبرنامه ای گفته است که تروریستان وحشی و جنایت‌کار بار دیگر تمامی ارزش‌ها را پایمال کرده و ثابت ساختند که به‌هیچ اصلی به‌شمول ارزش‌های اسلامی، ملی و مردم‌سالارانه باورمند نیستند.

به گفته اتمر، گروه‌های تروریست باید بدانند که این گونه اعمال وحشیانه و غیر انسانی، ارادۀ مردم افغانستان را در این زمینه هرگز تضعیف نخواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement