خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"حکومت افغانستان با برنامه هاى اصلاحى خود اعتماد جهانی را کسب کرده است"

"حکومت افغانستان با برنامه هاى اصلاحى خود اعتماد جهانی را کسب کرده است"

Apr 22, 2018 - 14:49

کابل (پژواک،۲ثور ۹۷): بانک جهانی می گوید با وجودی که کمک ها با افغانستان کاهش یافته؛ اما حکومت افغانستان، به اساس برنامه های اصلاحی خود، اعتماد جهانی را به دست آورده است.

شوبهارچوهدری مسئول بخش افغانستان بانک جهانی، دیروز در نشستی که درسفارت افغانستان در واشنگتن دایرشده بود، این مطلب را ابراز داشت.

درنشست متذکره اکلیل حکیمی وزیرمالیه افغانستان و نمایندگان کشورها ونهادهای بزرگ حمایت کننده اشتراک ورزیده بودند.

شوبهان چوهدری مسئول بخش افغانستان دربانک جهانی، درمورد اهمیت برنامه صندوق بازسازی افغانستان ARTF (Afghanistaninfo-icon Reconstructioninfo-icon Trust fund) صحبت کرد.

نامبرده علاوه کرد که ازسال ۲۰۱۴ بدینسو، کمک ها با افغانستان تقلیل یافته است؛ اما حکومت افغانستان به اساس برنامه های اصلاحی خود، توانسته اعتماد جهانی را کسب و وضعیت را بهبود ببخشد.

به گفته موصوف، با درنظرداشت موقعیت افغانستان، این کشورمی تواند درتوسعه روابط تجارتی و اقتصادی میان آسیای مرکزی وجنوبی، نقش بارز ایفا نماید.

چوهدری، افغانستان را از ناحیه منابع طبیعی کشورغنی خواند، منرال ها و گازطبیعی را درعرصه خودکفایی اقتصادی این کشور، نهایت مهم عنوان کرد.

نامبرده تاکید کرد که بانک جهانی، ازطریق برنامه ARTF  ، در بخش های متذکره از هرگونه تلاش ها حمایت می کند.

داکترحمدالله محب سفیر افغانستان درواشنگتن، حکومت افغانستان را در راستای گفتگوهای صلح، اجرای انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری، اعطای سهم بیشتر برای جوانان در حکومت و افزایش حضور زنان در ادارات متعهد عنوان کرد.

دراین نشست، افزون بر نمایندگان بانک جهانی و اداره کمک های انکشافی بین المللی امریکا؛ نمایندگان بریتانیا، اتحادیه اروپا، سویدن، دنمارک، استرالیا، کانادا و نمایندگان برخی کشورها و سازمان های دیگر اشتراک داشتند و از دستاوردهای دوسال گذشتۀ دولت افغانستان  قدردانی نموده برای بهبود هرچه بیشتر، پیشنهادات شان را نیز ارایه کردند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement