خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رقم کشته شده هاى حملۀ انتحاری امروز کابل به ٥٧ تن رسيد

رقم کشته شده هاى حملۀ انتحاری امروز کابل به ٥٧ تن رسيد

Apr 22, 2018 - 13:30

تعقيب چهارم، کابل (پژواک، ٢ ثور ٩٧): وزارت صحت عامه مى گويد که از حملۀ انتحارى امروز در کابل، ٥٧ کشته و ١١٩ زخمى به شفاخانه ها انتقال داده شده اند.

اين حمله، حوالى ساعت ده پيش از چاشت امروز، در يکى از مراکز توزيع تذکره در دشت برچى مربوط حوزه ششم شهر کابل رخ داد. مسئوليت اين حمله را گروه داعش بر عهده گرفته است.

وحيدالله مجروح سخنگوى و رييس روابط بين الملل وزارت صحت عامه، به آژانس خبرى پژواک گفت که از حملۀ انتحاری امروز کابل، ٥٧ کشته و ١١٩ زخمى به شفاخانه ها انتقال داده شده اند.

همچنان وى حوالی ساعت پنج عصر امروز گفته بود که  ٢١ زن و پنج کودک، شامل کشته شده گان و ٤٧ زن و ١٦ کودک، شامل زخميان اين رويداد مى باشند.

به گفته او، اين آمار نهايى نيست و ممکن به اين تعداد افزوده شود.

 مسئولان امنيتى گفته اند که حمله کنندۀ انتحارى در ميان کسانى که براى اخذ تذکره و ثبت نام براى راى دهى انتخابات ٢٨ ميزان سال روان ولسى جرگه و شوراهاى ولسوالى صف بسته بودند، خود را منفجر کرده است.

ثبت نام راى دهنده گان در ٢٥ حمل در مراکز ولايات کشور آغاز شده است.

از سه شنبه گذشته (٢٨ حمل) به اين طرف، در مرکز بادغيس و شهر جلال آباد مرکز ولايت ننگرهار نيز بر مراکز ثبت نام راى دهنده گان حملات مسلحانه شده است.

به اساس گزارش ها در اين حملات، چهار پوليس کشته شده و يک تن زخم برداشته است.

همچنان مخالفين مسلح دولت، سه شنبه هفته گذشته سه کارمند يک مرکز ثبت نام راى دهنده گان و دو پوليس محافظ اين مرکز در غور را ربودند؛ اما با پادرميانى بزرگان قومى آنها را رها کردند.  

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement