خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان درننگرهار۴۰ داکتر را هُشدار داده اند

طالبان درننگرهار۴۰ داکتر را هُشدار داده اند

Apr 22, 2018 - 19:04

جلال آباد (پژواک،۲ ثور،۹۷): در خلال شش ماه گذشته در ننگرهار، دو داکتر به قتل رسيده، هفت تن اختطاف گرديده و حدود ۴۰ تن دیگر تهدید شده اند.

دکتران ننگرهار به سبب تهدیدهای امنیتی، به اداره ولایتی ده روز مهلت داده و تهدید کرده اند که درصورت عدم تامین امنیت آنها، در سراسر ولایت فعالیت های شان را متوقف می سازند.

برخی داکتران دراین ولایت، به تاریخ ۲ ثور درشهرجلال آباد طی یک نشست اعتراضیه از ادارات امنیتی خواست که برای تامین امنیت، تدابیر لازم را روی دست گیرند.

آنها می گویند که به علت هوشدارهای امنیتی، چند بار از کار دست کشیده اند، مسوولین با ایشان تعهدات  سپرده اند؛ اما آن را جامه عمل نپوشانیده اند.

داکتر نوروزشینواری رییس اتحادیه داکتران زون شرق گفت که برخی افراد، از طریق تماس تیلیفونی  آنها را تهدید و پول طلب می کنندپ اما نمی داند که چرا از طرف افراد ناشناس به مرگ تهدید می شوند.

نامبرده بر اداره ولایتظ انتقاد کرد که مسوولین امنیتی این ولایت، از روی شایسته سالاری نه، بلکه به اساس روابط استخدام شده و جلو تهدیدات امنیتی را درشهرگرفته نمی توانند.

داکتران با انتشار یک قطعنامه، به ادارات ولایتی و امنیتی ده روز مهلت داده، درصورتیکه درتامین امنیت اقدام جدی نکنند، اعتصاب کاری خواهند کرد.

به اساس معلومات داکتر شینواری، از شاه ماه گذشته بدینسو، ۴۰ داکترتهدید، دو تن کشته شده، هفت تن اختطاف گردیده و پنج تن دیگر مجروح شده اند و همچنان شماری از آنها هنوزهم با تهدیدات مواجه اند.

داکترصباح الدین صباح رییس اتحادیه متخصصین بیماری توبرکلوز ولایت ننگرهارگفت که این بار به اداره ولایتی ده روز مهلت داده، اگرامنیت تامین نشد، همه اعتصاب کاری خواهند کرد.

درعین حال، اتحادیه سرتاسری زحمتکشان و کارگران افغانستان، ازادارات امنیتی تقاضا دارد که برای مصئونیت زندگی داکتران، باید اقدامات ضروری را روی دست گیرند.

داکترلیاقت عادل رییس این اتحادیه به پژواک گفت که داکتران، قشرتحصیل کرده و زحمتکش جامعه اند و برای هموطنان عرضه خدمات می کنند و هیچکس باید درمقابل فعالیت های شان مانع واقع نشود.

نامبرده از داکتران نیزخواست تا باهم یکپارچه شوند و زیریک چتر، صدای حق خواهی شان را بلند کنند.

ازجانب دیگر اداره ولایتی می گوید که نگهداری مردم، وظیفه مسوولین امنیتی است  و دراین راستا باید گام های سریع بردارند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار، به آژانس پژواک گفت که نیروهای امنیتی، طی چهار روز گذشته چهارتن را بازداشت کرده اند که داکتران را تهدید و از آنها پول طلب می کردند.

این بارنخست نیست که داکتران در ننگرهاربه سبب تهدیدهای امنیتی اعتراض می کنند، بلکه پیش ازاین نیز به سبب دریافت هشدارهای امنیتی، اعتصاب کاری نموده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement