خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کشورهاى بزرگ حامى، حمايت خود را از برنامه هاى اقتصادى افغانستان اعلام کردند

کشورهاى بزرگ حامى، حمايت خود را از برنامه هاى اقتصادى افغانستان اعلام کردند

Apr 22, 2018 - 13:59

کابل (پژواک، ٢ ثور ٩٧): کشورهاى بزرگ حامى افغانستان، بار ديگر حمايت خود را از برنامه هاى اقتصادى و اصلاحات در افغانستان اعلام کرده اند.

در خبرنامه ای که به تاريخ(٢ثور) از سوى سفارت افغانستان در واشنگتن به آژانس خبرى پژواک ارسال گرديده، آمده است که کشورهاى حامى، اين حمايت خود را در نشستى که با حضور اکليل حکيمى وزير ماليۀ کشور در سفارت افغانستان در واشنگتن برگزار گرديده بود، ابراز داشته اند.

اين نشست، به اشتراک نمايندگان نهادها و کشورهاى بزرگ حامى افغانستان، در سفارت افغانستان برگزار شده بود.

منبع افزوده است که موصوف در اين نشست،  در مورد پيشرفت هاى افغانستان به ويژه تمامى برنامه ها و پيشرفت ها در بخش اقتصادى جزئيات مفصل ارايه کرد.

اکليل حکيمى در صحبت خود گفت که آنها بخشى از تعهدات خود را که در نشست بروکسل در چوکات (National Firm Work) مطرح شده بود، عملى کرده و از اکثر اهدافى که تعيين شده بود، پيشروى کرده اند.

وزير ماليه گفت که حکومت، به اصلاحات جدى متعهد است و افزود که حضور خانم ها و جوانان در حکومت، اولويت است و کارهاى بيشتر در اين مورد صورت گرفته است.

به گفتۀ حکيمى، پلان سه ساله به منظور تامين اصلاحات وجود دارد و همه کارها طبق پلان منظم پيش مى رود.

وزير ماليه، همچنان از آمادگى حکومت افغانستان براى کنفرانس جينوا در ماه نومبر سال جارى نيز خبر داد و گفت که در اين کنفرانس، تمامى دستاوردهاى دو سال گذشتۀ افغانستان، به کشورهاى بزرگ حمايت کننده، ارايه خواهد شد.

اکليل حکيمى، از تلاش ها به منظور نصب سيستم هاى منظم براى جمع آورى عوايد سرحدات افغانستان خبر داد و افزود که با اين کار، مى تواند عوايد سالانۀ افغانستان از شش ميليارد افغانى به ٩ ميليارد بلند گردد.

در اين نشست، علاوه بر نمايندگان بانک جهانى و USAIDinfo-icon؛ نمايندگان بريتانيا، اتحاديۀ اروپا، سويدن، دنمارک، استراليا، کانادا و کشورهاى ديگر نيز اشتراک داشته اند که تمامى آنها در دو سال گذشته، از دستاوردهاى حکومت افغانستان ستايش نموده و پيشنهادهاى خود را براى بهبود بيشتر کارها ارايه نموده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement