خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رسانه ها "پروسه اخذ يک امتحان رقابتی کميسيون مستقل انتخابات را" تحريم کردند

رسانه ها "پروسه اخذ يک امتحان رقابتی کميسيون مستقل انتخابات را" تحريم کردند

Apr 25, 2018 - 18:21

کابل (پژواک، ۵ ثور ۹۷): رسانه ها در اعتراض به بی اعتنايی و برخورد نادرست کميسيون مستقل انتخابات با خبرنگاران، پروسۀ اخذ امتحان رقابتى بست های رياست مرکز و ولايات را تحريم کردند.

قرار بود که امروز کميسيون مستقل انتخابات، از بيش از ۱۰۰ تن براى ۱۶ بست که شش آن مربوط به دفتر مرکزی کميسيون و ۱۰بست ديگر آن مربوط به رياست های امور انتخابات ولايات بودند، امتحان تحريرى اخذ کند؛ اما پس از چهار ساعت انتظار، رسانه ها برنامه را تحريم کردند.

ذبيح الله دورانديش خبرنگار تلويزيون خورشيد، از برخورد نادرست مسِولان کميسيون مستقل انتخابات انتقاد کرده، گفت که آنان ضمن اينکه چندين ساعت رسانه ها را منتظر ماندند، بل حاضر به دادن معلومات برای خبرنگاران در خصوص چگونگی اخذ امتحان نيز نشدند و رسانه ها مجبور به تحريم برنامه شدند.

عبدالصمد اورياخيل خبرنگار تلويزيون شمشاد نيز گفت: "حدود چهار ساعت می شود که منتظر آغاز شدن برنامه کميسيون هستيم و در اين مدت، چندين بار خواهان آغاز برنامه و معلومات شديم؛ مگر هيچ کميشنر حاضر به مصاحبه با ما نشد و ما را از عقب دروازه های بسته جواب دادند."

وی، آغاز نشدن برنامه کميسيون را در زمان از قبل تعيين شده، ضعف مديريت در کميسيون خوانده، افزود که اگر همه برنامه های کميسيون به همين منوال پيش برود، امکان ندارد که انتخابات شفاف، بدور از تقلب و سراسری برگزار گردد.

برهان الدين فطرت يکتن از شرکت کنندگان امتحان نيز گفت: «ما ساعت ٩ صبح امروز خواسته شده بوديم، اکنون ساعت نزديک ٢ بعد از ظهر است؛ اما تا حال سوالات را آماده نکرده اند.»

يکتن ديگر از شرکت کنندگان در امتحان که خواست از وی نام برده نشود، نيز گفت: «جای تاسف است که کميسيون مستقل انتخابات، يک امتحان را تنظيم کرده نمی تواند. شخصاً من از پروسه امتحان راضی نيستم؛ بخاطريکه ده ها اشتراک کننده و رسانه ها را منتظر مانده و خود شان در عقب دروازه های بسته نشسته اند، نه به خبرنگاران معلومات ميدهند و نه برای ما.»

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement