خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رييس جمهور: مداخلۀ سياسی در تيم ملی کرکت جای ندارد

رييس جمهور: مداخلۀ سياسی در تيم ملی کرکت جای ندارد

Apr 25, 2018 - 10:52

کابل (پژواک،٥ثور٩٧): محمداشرف غنى رئيس جمهور کشور، ضمن اعطاى مدال هاى دولتى غازى محمدايوب خان به بازيکنان تيم ملى کرکت تاکيد کرد که مداخله سياسی در تيم ملی کرکت جای نداشته و قابل قبول نمی‌باشد.

رييس جمهورکشور، شام ديروز به بازيکنان تيم ملی کرکت کشور مدال‌ های دولتی غازی محمدايوب خان فاتح ميوند و مکافات نقدی تفويض کرد.

در مراسمی که به همين مناسبت در قصر چهارچنار ارگ تدويريافت، اصغر ستانکزی کپتان تيم ملی کرکت افغانستان، از توجه و تشويق هميشگی رئيس‌جمهور تشکرکرد و درخصوص فعاليت‌ها، دستاوردها و موفقيت‌های تيم ملى کرکت معلومات‌ داد.

اسدالله غضنفر مشاور فرهنگی رئيس‌جمهور، فرمان و حکم رئيس‌جمهور کشور را در مورد اعطای مدال‌ های غازی محمدايوب خان و مکافات نقدی به‌منظور تقدير و موفقيت تيم ملی، به کپتان و بازيکنان اين تيم، قرائت نمود.

رئيس جمهورکشور با بيان اينکه تيم ملى کرکت از افغانستان نمايندگى خوب و موثر نموده اند، خطاب به اعضاى اين تيم گفت: "شما سفيران واقعی کشور هستيد، من و همه مردم بالای شما افتخار می‌کنيم."

غنی به بازی‌کنان تيم ملی کرکت گفت: "شما از کشوری نمایندگی می‌کنید که نامش به جنگ و مرگ گره‌خورده است؛ اما شما کلمۀ زندگی را به آن اضافه نموده‌ايد و  شما به تلاش‌ها وموفقيت ‌های‌تان به همه نشان‌داديد که افغان ‌ها به گونۀ منظم و منسجم، اين چنين افتخارات و قهرمانی را کسب می‌نمايند که همه به آن افتخار کنند. "

وى گفت که تيم ملى کرکت افغانستان، مثال خوب براى همه است و ديگران از اين تيم تقليد خواهند کرد و در سال جارى در شرايط دشوار تيم ملى کرکت، افغانستان را در سطح بين المللى افتخار بخشيد.

رئيس‌جمهور راه ‎يابی کرکت افغانستان به مسابقات جهانی ۲۰۱۹ را به آنها مبارک گفت  و خاطرنشان ‌ساخت که تيم ملى کرکت افغانستان، موفقيت کسب مى کند؛ از اين جهت مداخله سياسی در تيم ملی کرکت جای نداشته و قابل قبول نمی‌باشد.

موصوف به بازی‌کنان تيم ملی کرکت افغانستان، اطمينان‌داد که به همه مشکلات شان به شمول مشکل زمين، به گونۀ اساسی رسيدگی خواهدشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement