خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزير مخابرات: شبکه ها و سايت هاى انترنتى که باعث آزار مردم می شود، کنترول خواهد شد

وزير مخابرات: شبکه ها و سايت هاى انترنتى که باعث آزار مردم می شود، کنترول خواهد شد

Apr 27, 2018 - 11:11

کابل (پژواک، ۷ ثور ۹۷): وزیر مخابرات می گوید که در آینده نزديک سایت ها و شبکه های اجتماعی که باعث آزار و اذيت مردم ميشود، توسط حکومت کنترول خواهد شد.

شهزاد گل آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در یک مصاحبه اختصاصی با آژانس خبرى پژواک گفت، آنان پلان دارند که اين کار تا پنج ماه آینده عملى شود.

وی، هدف از این اقدام را شناسایی و جلوگیری از آزار و اذیت شهروندان و تحرکات غیر اخلاقی از طریق انترنت عنوان کرده گفت که این اقدام بخاطر جلوگیری بعضی سایت ها از تحرکات غیر انسانی و غیر اخلاقی و مسدود کردن آنان روی دست گرفته شده است.

موصوف افزود: "شبکه اجتماعی و یا بعضی سایت های که برای خانم ها مشکلات پیدا می کنند، منحیث وزیر مخابرات ما این برنامه جدید را تحت عنوان نکسا یا (انترنت اکس چنج کنترول) روی دست گرفتیم تا سایت ها و شبکه هاى اجتماعى تحت کنترول دولت بیاید."

آریوبی، هزینه مجموعی این پروژه را ۴۰۰ هزار دالر امریکایی عنوان کرده، گفت که در حال حاضر کار روی آن آغاز گردیده و به زودى تکمیل خواهد شد.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افزود: "در حال حاضر کدام سیستم کنترول نداریم؛ اما پس از تکمیل کار این پروژه به شکل اساسی همه انترنت در کنترول دولت می آید و هرکس که مشکل ایجاد می کند و یا کسانیکه جرم سایبری می کنند آن پیدا می شود."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement