خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در واکنش به منع گشت و گذار موترسایکل ها در جلال آباد مظاهره راه اندازی شد

در واکنش به منع گشت و گذار موترسایکل ها در جلال آباد مظاهره راه اندازی شد

Apr 29, 2018 - 16:29

 

جلال آباد (پژواک،۹ثور ۹۷): برخی باشندگان، موترسایکل فروشان و مستری های شهرجلال آباد، در واکنش به وضع قیود بر گشت وگذار موترسایکل ها، تظاهرات کردند و خیمۀ تحصن در برابر مقام ولایت برپا نمودند.

آنها علیه فیصله شورای نظامی ولایت ننگرهار مبنی بر وضع قیود بر گشت وگذار موترسایکل ها در شهرجلال آباد و ولسوالی های نزدیک، به این اقدام دست زدند.

اعتراض کنندگان، راهپیمایی شان را به تاریخ ۹ ثور، از چهارراهی مخابرات شهرجلال آباد آغاز و سپس درمربوطات مقام ولایت به پشتونستان وات رسیدند .

آنها شعارهايی تحت نام حقوق خود را می خواهیم، قیود بر رفت و آمد موترسایکل ها را نمی پذیریم را سر داده و خیمه تحصن را در برابر ولایت برپا کردند.

اعتراض کنندگان هشدار دادند که اینجا را الی تصاحب حق خود ترک نمی کنند.

ذبیح الله حقیار یکتن از معاونین اتحادیه موترسایکل فروشان درشهرجلال آباد گفت که این مظاهرات را برای به دست آوردن حقوق شان راه اندازی کرده است.

آنان می گویند که دربدل هر موترسایکل، به دولت مالیه پرداخته، اسناد برایش تهیه کرده؛ اما باز هم دولت بر گشت و گذار موترسایکل ها قیود وضع کرده اند، که برای شان قابل قبول نیست.

به اساس معلومات نامبرده، با وضع قیود بر رفت و آمد موترسایکل ها درشهر جلال آباد و مناطق اطراف آن، حدود ۱۰ هزار تن بی کارشده اند که در بخش های خرید، فروش و ترمیم موترسایکل ها مصروف کار بودند.

فولاد یکتن از موترسایکل فروشان، این فیصله شورای نظامی را غیرعادلانه و غیرعاقلانه توصیف کرد و گفت تا زمانیکه خواست های مشروع شان پذیرفته نشود، خیمه را بر نمى دارند.

صابر اکبر یکتن از موترسایکل فروشان دیگر، این اقدام دولت را فیصله طفلانه عنوان کرد و تاکید ورزید که اداره ولایتی، باید موترسایکل هايی را که دارای نمبرپلیت و اسناد اند، رها سازند.

آنها در پایان مظاهره، قطعنامه اى را نیز به خوانش گرفتند که در آن تغییر فیصلۀ مذکور، رهايى موترسایکل های قانونی و برخی خواست های دیگر، مطرح شده است.

 عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت که فیصله مذکور دوامدار نیست، فیصله موقتی است و با تامین امنیت، اجازه گشت و گذار دوباره به موترسایکل ها صادر خواهد شد.

نامبرده به آژانس پژواک گفت: "موترسایکل ها باعث کشته شدن شماری از انسانها می شود، زندگی انسان برای ما ارزش دارد."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan