خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چهار پوليس سرحدی و يک ملاامام مسجد در فارياب کشته شدند

چهار پوليس سرحدی و يک ملاامام مسجد در فارياب کشته شدند

May 05, 2018 - 17:12

ميمنه(پژواک،١٥ثور٩٧): منابع امنيتی در فارياب می گويند که در حملۀ طالبان بالای نيروهای امنيتی در ولسوالی غورماچ اين ولايت، چهار پوليس سرحدی کشته شده و دو تن ديگر زخم برداشتند و يک پوسته سقوط کرد.

منابع امنيتى که نمى خواهند نام شان گرفته شود گفته اند که طالبان، شب گذشته بالاى سه پوسته نيروهاى سرحدى در ولسوالى غورماچ ولايت فارياب حمله کردند، که سرانجام يک پوسته امنيتى را تصرف نمودند، دو ميل راکت، ۲ پيکا و دو ميل کلاشنکوف نيز به دست طالبان افتاده است.

يک قوماندان محلى طالبان در فارياب نيز از تصرف يک پوستۀ امنيتى در ولسوالى غورماچ سخن گفته و ادعا کرده است که دراين حمله، تعداد زيادى از نيروهاى دولتى کشته و زخمى شده اند.

پژواک با تلاش فراوان نتوانست ديدگاه مسئولين پوليس سرحدی را داشته باشد و مسئول مطبوعات پوليس نيز حاضر به مصاحبه نشد و گفت که پوليس سرحدی، به اردوی ملی ارتباط دارد.

اين تلفات در حالی به نيروهای امنيتی وارد گرديده است که منابع امنيتی در غورماچ، يک شب قبل گفته بودند که حملۀ طالبان بالای نيروهای دولتی عقب زده شده و نُه طالب به شمول يک قوماندان مربوط گروپ ملا ناظم کشته شده و ۶ تن زخم برداشتند.

ازسويى هم اولوغ بيک تُرک اوغلی سرپرست ولسوالی قيصار گفت که يک ملا امام مسجد، ديشب توسط افراد مسلح ناشناس در منطقه بوره غن اوزبيکيۀ اين ولسوالى به قتل رسيد.

وی افزود که مقتول ملا سعادت الدين نام دارد و باشنده اصلی ولسوالی المار است؛ از دو سال بدينسو در منطقۀ بوره غن اوزبيکيه امامت می کرد و  علت و انگيزۀ قتل او هنوز مشخص نيست.

يک‌ منبع امنيتی گفت که ملا سعادت الدين، هنگامی که مى خواست از بوره غن به مرکز ولسوالی قيصار برود، توسط طالبان به قتل رسید.

اما ولسوال نامنهاد طالبان، دست داشتن اين گروه را درين قتل رد کرده می گويد که اين واقعه، در ساحه تحت کنترول دولت و توسط افراد دولتی صورت گرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement