خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در اثر نا امنی هفت مرکز ثبت نام در لوگر بسته شده است

در اثر نا امنی هفت مرکز ثبت نام در لوگر بسته شده است

May 13, 2018 - 19:18

پل علم(پژواک،۲۳ثور۹۷): مسئولان کمیسیون انتخابات لوگر می گویند که به سبب ناامنی در این ولایت، هفت مرکز ثبت نام بسته شده است.

خواجه امین الله فضلی رئیس کمیسیون انتخابات لوگر، امروز"۲۳ثور" به آژانس خبری پژواک گفت که از جمله بیست مرکز ثبت نام رای دهندگان در پل علم مرکز این ولایت، هفت مرکز آن مسدود می باشد.

وی افزود: "بر اساس پلان باید بیست مرکز فعال میشد؛ اما به سبب نا امنی هنوز هفت مرکز غیر فعال و ۱۳ آن فعال می باشد."

بر اساس معلومات وی، تا اکنون حدود بیست هزار تن ثبت نام کرده و اگر هفت مرکز دیگر نیز فعال می بود، این رقم بسیار بلند مى بود.

به گفتۀ فضلی؛ بابوس، شولک، دوشنبه، دادوخیل، شاهی کلا، دشت شهر و اوونی سیدان، از جمله مناطقى است که مرکز ثبت نام در آن بسته شده است.

همچنان ملک سردار خان یکی از بزرگان قریۀ دادوخیل، به پژواک گفت که در منطقۀ وی مرکز ثبت نام موجود نیست و تا اکنون مردم این منطقه ثبت نام نکرده اند.

وی افزود: "در این منطقه دو هزار خانواده زنگی می کنند، اگر برای ما مرکز رای دهی ایجاد نشود، به ویژه زنان از این پروسۀ ملی محروم خواهند ماند."

همچنان فضل احمد یک تن از باشندگان منطقۀ بابوس، به پژواک گفت که در منطقۀ آنها نیز مرکز ثبت نام جود ندارد و تا اکنون هیچ کس ثبت نام نکرده است.

وی افزود: "در انتخابات گذشته در منطقۀ ما دو مرکز موجود بود؛ اما اکنون یک مرکز نیز موجود نیست و مردم تا اکنون ثبت نام نکرده اند."

همچنان عبدالولی وکیل معاون شورای ولایتی لوگر، به پژواک گفت که در بعضی مناطق پل علم مرکز لوگر نیز مراکز ثبت نام فعال نشده و در مناطقی که مرکز ثبت نام در آن فعال نیز می باشد، پروسۀ ثبت نام با کندی جریان دارد.

وی افزود که از آغاز ثبت نام، حدود یک ماه می شود؛ اما اکنون نیز در هفت منطقه مرکز رای دهی مسدود است که باید مقامات حکومت محلی برای بازشدن آن تلاش کنند.

همچنان شاپور احمدزی سخنگوی قوماندانی امنیۀ لوگر، به پژواک گفت که در بعضی مناطق به سبب ناامنی مرکز ثبت نام بسته شده است.

وی افزود که نیروهای امنیتی برای بازشدن مراکز مسدود شده  تلاش می کنند؛ اما در این مورد همکاری مردم ضروری می باشد.

قابل ذکر است که علاوه بر لوگر، در بعضی ولایات دیگر نیز به سبب نا امنی، مراکز ثبت مام بسته شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement