خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: موضوع ارتقای دارالمعلمين سيد جمال الدين به پوهنتون بررسى مى شود

عبدالله: موضوع ارتقای دارالمعلمين سيد جمال الدين به پوهنتون بررسى مى شود

May 13, 2018 - 19:03

کابل (پژواک،٢٣ثور٩٧): عبدالله عبدالله رئيس اجرايى حکومت، در ديدار با شمارى از استادان معترض دارالمعلمين دولتى سيد جمال الدين افغان گفته است که موضوع ارتقاى اين نهاد به پوهنتون، تعقيب و پيگيرى مى شود.

رئيس اجرايى حکومت در اين ديدار که امروز در قصر سپيدار انجام شد، به نمايندگان  استادان تربيه معلمِ سيد جمال‌الدين افغان اطمينان داد که درخواست و تقاضای آنان، در سطح رهبری حکومت به بحث گرفته می‌شود.

بکتاش سياوش نماينده‌ پيشين مردم کابل در ولسى جرگه و شماری از استادان تربيه معلم سيد جمال الدين، پيشنهاد دانشجویان و استادان اين نهاد آموزشی را با رئيس اجرايى حکومت در ميان گذاشتند و آنان گفتند که نزديک به ۲۵۰۰ دانشجو و ۱۸۰ استادِ تربيه معلم سيد جمال الدين، تحصن کردند و از حکومت می‌خواهند که به خواسته آنان جواب مثبت دهند.

نماينده‌گانِ استادان معترض تاکيد داشتند که اين نهاد آموزشی، شرايط لازم را از نظر علمی و ظرفيتی برای ارتقا يافتن به پوهنتون دارا می‌باشد و اين ضرورت در ميان دانشجويان نيز قابل درک است.

داکترعبدالله گفت که اگر تقاضای تان منطق علمی و عملی داشت، دليلی وجود ندارد که اين پروسه معطل شود؛ چون هدف از اين کار ارتقای سطح علمی و ظرفيتی دانشجويان است.

رئيس اجراييه حکومت  به آنان اطمينان داد که فردا در جلسه شورای وزيران، مساله ارتقای تربيه معلم سيد جمال الدين به پوهنتون را مطرح و بررسی می‌کند.

وى افزودکه در يک نشست جداگانه با حضور وزيران معارف، تحصيلات عالی و نماينده‌گان تربيه معلم سيد جمال الدين نيز درخواست آنان را به بحث می‌گيرد تا تمام ابعاد اين کار ارزيابی شود.

داکترعبدالله از آنان خواست که به تحصن‌ شان خاتمه بخشند و مطمئن باشند که درخواست استادان و دانشجويان تربيه معلم سيد جمال الدین، تعقيب و پيگيری می‌گردد تا پروسه‌اش را طی کند.

اين درحالى است که از چند روز بدينسو، استادان و دانشجويان دارالمعلمين سيدجمال الدين افغان، دست به اعتصاب درسى زده اند و خواستار ارتقاى اين نهاد به پوهنتون شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement