خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نُه سرباز امنیتی در دشت ارچی کشته شده اند

نُه سرباز امنیتی در دشت ارچی کشته شده اند

May 13, 2018 - 14:11

 

شهر کندز(پژواک، ۲۳ثور۹۷): در پی حملۀ طالبان در ولسوالی دشت ارچی کندز، نُه سرباز امنیتی کشته شده و پنج تن دیگر مجروح گردیده اند.

نیازعلی عمرخیل قوماندان امنیۀ دشت ارچی، به تاریخ ۲۳ثور به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، شب گذشته بر پوسته های مرکز و برخی مناطق دیگر این ولسوالی، حمله کرده اند.

نامبرده افزود: "در مناطق دیگر تلفات نداریم؛ اما در پوسته تپۀ اتصالات، از اثر حمله طالبان هشت سرباز اردوی ملی و یک پولیس محلی کشته شده و پنج سرباز دیگر اردو زخم برداشته اند."

وی در مورد تلفات و جراحات طالبان در این درگیری چیزی نگفت.

همچنان یکتن از قوماندانان پولیس محلی که نخواست نامش فاش شود، به پژواک گفت که حملۀ شب گذشته، توسط قطعه سرخ طالبان صورت گرفته است.

نامبرده افزود که قطعه سرخ طالبان، پیش از این نیز بر پوسته های مختلف در دشت ارچی حمله نموده، که طی آن به نیروهای امنیتی تلفات وارد شده است.

موصوف علاوه کرد: "مسئولین حکومتی، باید در مورد دشت ارچی تصمیم درست اتخاذ کنند؛ زیرا وضعیت امنیتی دراین ولسوالی وخیم است و در حال بدتر شدن است."

ازجانب دیگر، طالبان نیز این درگیری را تایید می کنند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه گفت که درحمله شب گذشته در ولسوالی دشت ارچی، ۱۲ سرباز امنیتی کشته شده و دو تن دیگر زخم برداشته اند.

 مجاهد افزود که دراین حمله، دوتانک منهدم شده و مقدار هنگفتى اسلحه و مهمات به دست طالبان افتاده است.

قابل یاددهانی است که دشت ارچی، از جمله ولسوالی های ناامن ولایت کندزاست، که بسا اوقات میان نیروهای امنیتی و طالبان، درآن درگیری رخ می دهد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement