خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

درگيرى ها در شهر فراه هنوز هم ادامه دارد

درگيرى ها در شهر فراه هنوز هم ادامه دارد

May 15, 2018 - 15:08

تعقيب سوم - فراه(پژواک، ٢٥ ثور ٩٧): درگيرى ها ميان نيروهاى دولتى و طالبان در شهر فراه هنوزهم ادامه دارد و يک مقام اردوى ملى در اين ولايت مى گويد که نيروهاى دولتى، در چندین استقامت، مخالفين مسلح را هدف قرار مى دهند.

جنرال رازمحمد اوریاخیل رییس ارکان قول اردوی ٢٠٧ ظفر، به آژانس خبری پژواک گفت که مخالفین مسلح دولت، حوالی ساعت ٢:٠٠ شب گذشته بالای شهر فراه حمله کردند و ساعت ٥ صبح، در برخی ساحات شهر داخل شدند.

موصوف افزود که مخالفین مسلح، با حمله بر شهر در قریه های حیدرقلی، سیدآباد و یزدی حملات انتحاری، انفجاری و  موتربم انجام دادند.

به گفته او، در حال حاضر نیروهای امنیتی افغان، با امکانات فوق العاده بدون نياز به نیروی کمکی، در برابر مخالفین مسلح می جنگند و تلفات سنگینی را به آن ها وارد خواهند کرد.

وی بدون ارایه معلومات در مورد آمار تلفات دو طرف، گفت: «ما در چندین استقامت تعرض خود را شروع کرده ایم تا دشمن را نابود بسازیم و شهر را از تصرف دشمن بیرون بسازیم.»

اوریاخیل تصریح نمود که به جز از دو– سه ساحه؛ قوماندانی امنیه، محبس، ولایت، ریاست امنیت ملی، فرقه ٧١ سابق، میدان هوایی و نقاط کلیدی شهر، به دست نیروهای امنیتی افغان قرار دارد و ساحاتى که در کنترول مخالفين است، به زودی از تصرف آنها خارج خواهد شد.

موصوف افزود: «ما از همکاری بی دریغ مردم فراه سپاسگزاری می کنیم، به حمایت مردم و به نصرت خدا با قوت از فراه دفاع می کنیم و دشمن را نابود می کنیم.»

محمد رادمنش سخنگوى وزارت دفاع ملى، امروز در نشست خبرى درکابل گفت که نیروهای هوایی، کماندوها و قطعات خاص، برای دفاع به ولایت فراه رسیده اند و جنگ از مرکز شهر فراه بیرون شده است و اکنون جنگ در مناطق شمال و غرب در سه کیلومتری شهر فراه جریان دارد.

وی  گفت که وضعیت، تحت کنترول است و در جریان امروز، به نفع نيروهاى دولتى تغییر خواهد کرد.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله گفت که قطعات خاص پولیس، از کندهار و کماندوها از ولایت هرات به فراه رفته اند.

وی افزود: "ما برای باشندگان فراه اطمینان می دهیم که نیروهای امنیتی و دفاعی، به خاطر دفاع آماده هستند و از وجب وجب خاک دفاع می کنند."

اما يک باشنده شهر فراه که نخواست نامش در گزارش ذکر شود، حوالى ساعت ١:٣٠ بعد از چاشت امروز گفت که طالبان، در برخى مناطق شهر فراه حضور دارند و صدای سلاح هاى سبک و سنگین هنوز هم شنیده می‌شود.

به گفته وى، طالبان تا حال بدون حوزه سوم شهر فراه، کدام اداره دولتى را تحت کنترول نياورده اند؛ اما بالای قوماندانی امنیه و ریاست امنیت ملی فراه، هنوز هم جنگ به شدت جریان دارد.

دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه، بدون ارایه جزییات گفت که نیروهای کمکی به فراه رسیده اند.

اما طالبان گفته اند که مناطق زياد شهر به شمول حوزه سوم پوليس و رياست امنيت ملى فراه را تحت کنترول درآورده و تلفات زياد را به نيروهاى دولتى وارد کرده اند.

آمار دقيق در مورد تلفات اين درگيرى هاى منتشر نشده؛ اما يک منبع شفاخانه ولايتى فراه، حوالى ساعت ٨:٣٠ صبح امروز گفته بود که از اين درگيرى  ها ٢١ زخمى و دو کشته به شفاخانه منتقل شده اند.

به گفته منبع، آمر امنيت قوماندانى امنيه فراه، پنج فرد ملکى و پانزده تن از سربازان نيروهاى دولتى شامل زخميان اند و دو فرد کشته شده، از افراد پوليس فراه مى باشند.   

اما سخنگوى وزارت دفاع گفت که از نيروهاى دولتى، دو تن کشته و چهار تن زخمى شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement