خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سال گذشته ۴۸ تن به اتهام فساد اداری به حبس محکوم شده اند

سال گذشته ۴۸ تن به اتهام فساد اداری به حبس محکوم شده اند

May 15, 2018 - 18:45

جلال آباد(پژواک، ۲۵ ثور۹۷): مسئولین محکمۀ استیناف ولایت ننگرهار می گوید که سال گذشته به جرم فساد اداری، ۴۸ تن را به حبس محکوم نموده اند و همچنان ۱۸تن دیگر نقدی جریمه شده اند.

اما آنها از اداره عالی مبارزه علیه فساد اداری نیزشکایت نموده و می گویند که تاکنون هیچ قضیه مربوط فساد اداری را به آنها محول نکرده است.

قضاوتیارعبدالولی قاضی زاده رییس محکمه استیناف ننگرهار، این اظهارات را طی یک مصاحبه اختصاصی با آژانس خبری پژواک ابراز داشت.

موصوف گفت که درسال ،۱۳۹۶ ازڅارنوالی های جرایم عسکری، امنیت عامه و امنیت ملی ۴۶ دوسیه به آنها ارسال شده بود.

نامبرده علاوه کرد: "دراین قضیه ها ۲۴ دوسیه ازسوی څارنوالی جرایم عسکری، ۱۸ دوسیه ازسوی څارنوالی ابتدائیه امنیت عامه و چهار دوسیه دیگراز طرف څارنوالی امنیت ملی ارسال شده است."

اما رییس محکمه استیناف ننگرهار انتقاد کرد که اداره عالی مبارزه با فساد اداری این ولایت، تاکنون برایش هیچ قضیه را ارسال نکرده است.

 نامبرده افزود که در پیوند به قضایای متذکره، ۷۲تن را محاکمه نموده که ۴۸تن آنها را به حبس الی پانزده سال محکوم کرده اند.

قاضی زاده گفت: "به ۴۶ قضیه رسیدگی صورت گرفته که ۲۰تن آنها به یک سال حبس محکوم شده، ۲۵تن آنها به پنج سال حبس و ۳ تن الی پانزده سال حبس محکوم شده اند، همچنان ۶ تن برائت حاصل نموده و ۱۸تن دیگرجریمه نقدی شده اند."

رییس محکمه استیناف افزود که افراد متذکره، به ارتکاب جرایمى چون سوء استفاده ازصلاحیت ها، اختلاس، رشوه گیری، تجاوز ازصلاحیت های وظیفوی و تزویراسناد محکوم شده اند.

به گفته موصوف، درجمع محکومین افراد نظامی و مامورین ملکی شامل اند؛ اما مقامات بلندپایه در زمره آنها نیستند.

اما نامبرده گفت که تاکنون هیچ دوسیه بزرگ را دریافت نکرده و همه دوسیه دست داشته کوچک اند.

قضاوتیارعبدالولی قاضی زاده درجریان مصاحبه با پژواک ازمردم خواست تا درعوض رشوه دادن، به څارنوالی و ارگان های عدلی ذیربط معلومات دهند و درجلوگیری فساد با آنها همگام شوند.

موصوف افزود تا زمانیکه همکاری مردم بیشتر نشود؛ مبارزه علیه فساد پیروز شده نمی تواند و همیشه با مشکلات مواجه خواهد بود.

 رییس محکمه استیناف ننگرهار، به مردم اطمینان داد که درحل قضایای فساد، از هیچکس هراس ندارد و قضیه های متذکره را به دقت کامل حل و فصل خواهد کرد.

این درحالیست که احمدشاه نبی مومند رییس اداره مبارزه علیه فساد اداری درشرق نیز تاييد کرد که به سبب کمبود تشکیلات و صلاحیت ها، کارهای شان کمرنگ است و نمی توانند که اکثرقضایا را به موقع تعقیب نمایند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement