خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان خوست: حکومت باید امنیت مراکز ثبت نام را تامین نماید

باشندگان خوست: حکومت باید امنیت مراکز ثبت نام را تامین نماید

May 16, 2018 - 13:45

شهرخوست (پژواک،۲۶ثور۹۷): برخی باشندگان ولایت خوست، از حکومت تقاضا دارند تا امنیت مراکز ثبت نام رای دهندگان را تامین کند.

دراین ولایت ۵۱ مرکز نام نویسی موجود است؛ اما به گفته مردم گاهگاه وقوع حملات احتمالی براین مراکز، نه تنها زندگی مردم را تهدید می کند، بلکه روند ثبت نام را نیز بطی می سازد.

 نورالدین یکتن از باشندگان این ولایت، به آژانس خبری پژواک گفت از اینکه مراکز نام نویسی بیشتر در مکاتب و مساجد فعال است، حکومت باید تدابیر امنیتی را بیشتر شدت بخشد.

نامبرده افزود: "حکومت در مکاتب و مساجد مراکز ایجاد کرده، مردم باید ثبت نام کنند؛ اما امنیت آنها باید تامین شود، مردم مصمم اند تا در انتخابات اشتراک ورزند."

 بعد ازآن که هفته گذشته، در شهر خوست مرکزثبت نام واقع در یک مسجد مورد حمله بمی قرار گرفت و ده ها تن درآن کشته و زخمی شدند، مردم با اطمینان خاطر به مراکزثبت نام رفته نمی توانند.

خان پادشاه باشنده دیگراین ولایت، در گفتگو با آژانس خبری پژواک گفت که برای اشتراک گسترده مردم درانتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ها، امنیت مراکزثبت نام باید به وجه احسن تامین گردد.

 موصوف علاوه کرد: "نامزدان مستحق اند تا برای شان رای دهیم و ما حق داریم تا به یک شخص مناسب رای دهیم؛ اما این امر وقتی خوب عملی می شود و مردم بیشتر در انتخابات اشتراک خواهند ورزید که امنیت آنها خوب تامین شده باشد."

بیشترین مراکز رای دهی به سطح کشور، در اماکن عامه به طور اخص مساجد و مکاتب ایجاد شده اند که تهدیدهای امنیتی موجود در برابر آن، باعث نگرانی مردم شده است.

 شیرپادشاه ارگونی معاون والی خوست، به آژانس پژواک گفت که برای انتقال مراکز ثبت نام از مساجد و مکاتب و تامین امنیت هرچه بیشتر آن، منتظر هدایت دولت مرکزی استند.

وی گفت: "اگر از کابل اجازه دریافت کردیم، مراکز را از مسجدها و مکتب ها به اماکن دیگر انتقال خواهیم داد تا برای رفت و آمد مردم نیز سهولت باشد."

در عین حال، سمونوال عبدالحنان جدران معاون امنیت قوماندانی امنیۀ خوست، تهدیدات درمقابل مراکز ثبت نام را پذیرفت؛ اما گفت که برای مصئونیت مراکز متذکره، پلان ویژه را روی دست دارند.

 نامبرده گفت: "مردم و نیروهای امنیتی ما هرگز روحیۀ شان را نمی بازند، انشاالله انتخابات برگزارمی شود، روند نام نویسی ادامه خواهد داشت و پلان های شوم دشمن نقش برآب خواهد شد."

شایان ذکراست که درخوست ۱۹۲مرکز ثبت نام فعال است؛ ۵۱ مرکز آن، در مرکز ولایت و متباقی در ولسوالی ها ایجاد شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking
Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan