خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"بيش از ده منزل مسکونی از سوی طالبان به آتش کشيده شد"

"بيش از ده منزل مسکونی از سوی طالبان به آتش کشيده شد"

May 16, 2018 - 14:51

ميمنه(پژواک،٢٦ثور٩٧): مقام های محلی در فارياب ادعا مى کنند که طالبان، بيش از ده منزل مسکونی قوماندانان نيروهاى خيزش مردمی، مقام های پيشين امنيتی و بستگان آنان را در ولسوالی خواجه سبزپوش اين ولايت به آتش کشيده اند.

عبدالله معصومی ولسوال خواجه سبزپوش گفت پس از آنکه سليم بای يکی از قوماندانان خيزش های مردمی، قرای بادغيسی و غذاری اين ولسوالى را ترک کرد، طالبان در هر دو قريه مسلط شده افزون بر منزل اين قوماندان و افرادش، منازل رحمت الله ترکستانی قوماندان امنيه پيشين جوزجان، حاجی اکبر بای برادر محمد هاشم اروتاق عضو ولسی جرگه و شماری از نزديکان آنان را به آتش کشيدند.

معصومی علاوه کردکه طالبان، چهار منزل خيزش مردمی را در قريه قزل قشلاق نيز صبح امروز به آتش کشيدند.

انجنير محمد هاشم اورتاق عضو ولسی جرگه، طی تماسى به پژواک گفت که از بی برنامگی سکتور های امنيتی کشور و ناکاره گی مسئولين محلی فارياب، اوضاع امنیتی در اين ولایت وخيم شده  وچندين ولسوالی به شمول شاهراه ميمنه – جوزجان، زير تهدید جدی امنيتى قرار گرفته است.

اورتاق گفت که در کمتر از يک هفته، به شمول برادر، برادرزاده و خواهرزاده اش، چندين تن از اقاربش را تحت نام خيزش های مردمی در جنگ با طالبان در ولسوالی خواجه سبزپوش از دست داد و افزون بر آن، خسارات هنگف مالی را متقبل شده  و خانه های شان به آتش کشيده شده است.

وی علاوه کردکه مشکلات امنيتی را با شماری از نماينده هاى فارياب در شوراى ملى؛ چندين بار با وزرای دفاع، داخله، رئيس امنيت ملی ومسئولين ناتو مطرح نموده وخواستار اعزام نيروی کافی، سرکوب و پاکسازی ساحات از وجود طالبان شده و به مسئولين ولايتی مشوره داد تا از نيروهای خيزش مردمی برای عمليات ها در کنار نيروهای امنيتی به گونه درست استفاده صورت گيرد؛ اما نمى داند به چه دلايل گفته های مقامات، در حد وعده باقی مانده و وضعيت رو به وخامت گرايده است.

يک مسئول محلى طالبان در خواجه سبزپوش، تائيد کرد که حدود ده حويلی از جمله منزل حاجی اکبر برادر رحمت الله ترکستانی  قوماندان امنيه پيشين جوزجان، خواهرزاده هاشم اورتاق عضو ولسى جرگه، با حويلی سليم باى قوماندان نيروهاى خيزش مردمى  را آتش زدند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement