خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سيلابها در سمنگان، تلفات و خسارات به بار آورده است

حوادث

آرشيف

سيلابها در سمنگان، تلفات و خسارات به بار آورده است

May 16, 2018 - 13:19

 ایبک (پژواک، ٢٦ ثور٩٧): مقام های محلی می گویند که از جاری شدن سیلاب روز گذشته در سمنگان، دو تن جان شان را از دست داده اند و ده ها منزل قسماً تخریب شده است.

رجب علی یوسفی رییس آمادگی مبارزه با حوادث طبیعی سمنگان، به آژانس خبری پژواک گفت که این سیلاب ها حوالی ساعت ٥:٠٠ عصر روز گذشته در مناطق کارته صلح، لرغان، حسن خیل و حبشی شهر ایبک مرکز ولایت و همچنان منطقه کوجر ولسوالی حضرت سلطان، سرازیر شده است.

موصوف افزود که از اثر این سیلاب، یک تن در قریه حبشی ایبک مرکز ولایت و یک تن دیگر در قریه کوجر ولسوالی حضرت سلطان، جان شان را از دست داده اند و دستکم ٦٠ منزل در کارته صلح و قریه لرغان تخریب و یا خساره مند شده است.

به گفته یوسفی، سیلاب عصر روز گذشته در پنجاه سال گذشته بی سابقه بوده و خسارت های هنگفتی به دهقانان و باغداران وارد کرده است.

به اساس گزارش ها، از اثر سیلاب های دو روز گذشته در ولسوالی خرم سارباغ و ایبک مرکز سمنگان ٩ تن به شمول یک زن، چهار مرد و چهار کودک، جان باخته  و ده ها منزل خساره مند گردیده است.

به گفته یوسفی، با جاری شدن سیلاب ها در سمنگان، محصولات زراعتی صدها جریب زمین از بین رفته و ده ها کیلومتر کانال آب زراعتی، پر از جغل شده است.

موصوف از موسسات و نهادهای کمک کننده خواست تا هر چه زودتر به کمک آسیب دیدگان سیلاب های اخیر بشتابند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement