خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شب گذشته بار دیگر جنگ شدیدی در شهر فراه رخ داده است

شب گذشته بار دیگر جنگ شدیدی در شهر فراه رخ داده است

May 17, 2018 - 10:31

فراه (پژواک، ۲۷ ثور ٩٧): باشندگان محلی و مسئولین فراه میگویند که شب گذشته، بار دیگر شهر فراه مورد حملۀ شدید طالبان مسلح قرار گرفته و تا کنون از قتل یک فرد ملکی در آن خبر داده میشود.

طالبان مسلح، دو شب قبل بر شهر فراه حمله کردند. در  شب حمله، روز گذشته و شب گذشته  درین شهر، درگیری با سلاح هاى سبک و ثقیل، شدیدا ادامه داشت و در آن از نیرویی هوایی توسط دولت نیز کار گرفته شد.

شاهدان عينى گفته بودند که حوزه سوم امنیتی شهر فراه به دست طالبان افتاده؛ اما منابع دولتی این ادعا را رد کرده و طالبان ادعا کرده بودند که ریاست امنیت ملی و قوماندانی امنیه را هم تصرف کرده اند.

طالبان دو شب قبل، از شهر فراه عقب نشینی کرده و روز گذشته وضعیت در آن ارام بود؛ اما شهر حالت نظامی داشت و نیروهای دولتی در مناطق مختلف شهر دیده میشدند.

اما امشبی که گذشت، طالبان یک بار دیگر بر شهر فراه حمله کردند و به گفتۀ باشندگان محل؛ حملۀ شب گذشته شدیدتر از حملات دوشب قبل بوده و نیروی هوایی نیز به شدت بمباری کرده است.

محمد سعید باشنده ناحیه چهارم شهر فراه، به پژواک گفت نزدیک ساعت ١٠ شب گذشته، درگيری میان طالبان و نیروهای دولتی، رخ داد و تا صبح ادامه یافت.

وی افزود: "طالبانی که در خانه ها مخفی شده بودند، یک بار دیگر حملات شان را شروع کردند؛ جنگ بیشتر بر قوماندانی امنیه، مدیریت امنیت ملی، و نزدیکی های حوزه سوم امنیتی شهر ادامه داشت. جنگ شدید بود، حملات هوایی هم زیاد بود. به شمول ما خانواده های زیادی مجبور به ترک خانه های شان از منطقه شدند.

وی گفت که ساعت ٧ صبح امروز جنگ کاهش یافت؛ اما هلیکوپترها در هوا گردش میکند.

دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه، گفت که شب گذشته یک بار دیگر جنگ شدید آغاز شد و تا صبح دوام داشت، که در نتیجه یک ملکی به قتل رسیده است.

وی افزود که فعلا (ساعت ٨ صبح) جنگ کاهش یافته و شهر تخلیه شده است.

از سوى ديگر، قوماندان امنیۀ ولایت فراه به مردم این ولایت، از تصفیۀ شهر از حضور مخالفین مسلح دولت اطمینان میدهد.

موصوف، اين گفته هارا در مصاحبه بآ آژانس خبرى پژواک ابراز داشته است.

فضل احمد شیرزاد قومندان امنیه ولایت فراه، به مردم فراه اطمینان داد که به زودترین فرصت، وضعیت به حالت عادی بر خواهد گشت.

خبرنگار پژواک مى گويد که با وجود آن هم، امروز نسبت به روز گذشته، بیشترين قسمت های بازار و دکان های شهر فراه بسته است؛ شهر خالی به نظر می رسد و اکثر مردم، در حال فرار به طرف هرات ونیمروز اند.

وی افزود که از صبح الی ظهر(ساعت ١٢) از شدت جنگ کاسته شده؛ اما صدای فیرها از منطقه باغ پل، قلعه اسحاقزی، و حیدرقولی در حومه های شهر شنیده میشود، و فعلا (هنگام ظهر) در ریاست گمرک جنگ جریان دارد.

عبدالله یک باشنده منطقه چهار باغ شهر فراه، به پژواک گفت که طالبان، به مردم منطقۀ شان گفته اند که خانه های خود را ترک بگویند و منطقه را تخلیه کنند.

مخالفین مسلح، تاکنون درین مورد چیزی نگفته اند.

این درحالیست که روز گذشته، نیروهای دولتی ازکشته و زخمی شدن ٥٠٠ طالب ادعا کرده و گفته بودند که حدود ٣٥ نیروی دولتی نیز کشته و مجروح گردیده و ١٠ تن از افراد ملکی هم به قتل رسیده اند.

اما قاری محمد یوسف احمدی سخنگوی طالبان مسلح، ادعای نیروهای دولتی را رد کرده و میگوید که درین درگیری ها ٩ طالب کشته شده، و ١١ تن دیگر شان زخم برداشته اند. وی ادعا میکند که ٦٣ تن از نیروهای دولتی درین درگیری کشته شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement