خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت معارف، تمامی مکاتب و مراکز تعلیمی را در فراه رخصت اعلام کرد

وزارت معارف، تمامی مکاتب و مراکز تعلیمی را در فراه رخصت اعلام کرد

May 17, 2018 - 13:47

کابل (پژواک، ۲۷ ثور ۹۷): وزارت معارف کشور، به منظور حفظ جان شاگردان و کارمندان معارف، تا بهبود وضعیت امنیتی در ولایت فراه، تمامی مکاتب و مراکز تعلیمی را رخصت اعلام نموده است.

طالبان مسلح، سه شب قبل بر شهر فراه حمله کردند و درگیری با سلاح هاى سبک و ثقیل، در اين شهر شدیداً ادامه داشت و در آن، از نیروی هوایی توسط دولت نیز کار گرفته شد. طالبان دو شب قبل، از شهر فراه عقب نشینی کرده و وضعیت در آن ارام بود؛ اما شهر حالت نظامی داشت.

اما در شبی که گذشت، طالبان یک بار دیگر بر شهر فراه حمله کردند و به گفتۀ باشندگان محل؛ حملۀ شب گذشته شدیدتر از حملات دو شب قبل بوده و نیروی هوایی نیز به شدت مواضع طالبان را بمباران کرده است.

وزارت معارف کشور، به منظور حفظ جان شاگردان، استادان و کارمندان معارف؛ دست به این اقدام زده است.

در خبرنامه ریاست ارتباط وآگاهی عامه وزارت معارف که کاپى آن به آژانس خبری پژواک مواصلت نموده آمده است که وزارت معارف، نظر به نگرانی های شدید امنیتی در ولایت فراه، الی بهبود وضع امنیتی در این ولایت، مکاتب و سایر مراکز تعلیمی را رخصت می نماید.

منبع افزوده است که به ریاست معارف ولایت فراه هدایت داده می شود که ال ختم مشکلات امنیتی، دروس و امتحانات شاگردان را تا هدایت بعدی (بعد از عید رمضان) به تعویق بیندازند.

وزارت معارف، از خداوند توانا خواهان حفظ جان تمامی هموطنان ما در ولایت فراه و ختم جنگ در تمامی کشور می باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement