خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس جمهور، رییس اجرایی و یوناما رویداد جلال آباد را تقبیح کردند

رییس جمهور، رییس اجرایی و یوناما رویداد جلال آباد را تقبیح کردند

May 19, 2018 - 17:27

کابل(پژواک،۲۹ ثور۹۷): رییس جمهورغنی، داکترعبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت و یوناما، انفجارات در جریان بازی کرکت در شهرجلال آباد را تقبیح کردند؛ حملات متذکره منتج به کشته و زخمی شدن ده ها تن گردید.

حوالی ساعت ۱۱ شب گذشته، در نزدیک پل بهسود مربوط شهرجلال آباد در جریان یک مسابقۀ کرکت، سه انفجار پی هم صورت گرفت که به گفتۀ مسئولین محلی، طی آن ۸ فرد ملکی کشته شده و ۴۵ تن دیگر مجروح گرديدند.

خبرنامه اى که به تاریخ ۲۹ثور، از سوی ریاست جمهوری به آژانس خبري پژواک مواصلت ورزیده، نگاشته است که رییس جمهور، از رویداد ابراز تاثر نموده و آن را محکوم نموده است.

منبع افزوده است که که گروه های دهشت افگن، حتی در رمضان المبارک که ماه عبادت و بخشش است، از قتل مردم دست نمی کشند و با انجام حملات در مسابقۀ کرکت، بار دیگر ثابت کردند که آنها به دین و قانون ارج نمی گذارند؛ دشمنان انسان و انسانیت اند.

رییس جمهور غنی گفته است که اجرای همچو حملات جنایتکارانه، دشمنی با ارزش های مذهبی و فرهنگی هموطنان را نشان می دهد و این رویداد، به ادامه جنایت و وحشت فتنه گران به وقوع پیوسته است.

داکترعبدالله رییس اجرایی حکومت نیز این حملات وحشیانه و ضد بشری را که درشب دوم رمضان المبارک به وقوع پیوست، نکوهش نموده است.

داکترعبدالله گفته است که طالبان و گروه های دیگر هراس افگن، با انجام همچو حملات وحشیانه، ثابت نمودند که در کشتن نظامیان، افراد ملکی، زنان، مردان، اطفال و جوانان، هیچ فرق قایل نیستند و بدون هیچگونه تفکیک، به کشتار مردم آستین بالا زده اند.

هيئت معاونت ملل متحد درافغانستان (یوناما) نیز این حمله را تقبیح کرده است.

خبرنامه اى که از سوی این اداره، به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده نگاشته است، حملاتى که درآن افراد ملکی هدف قرار داده می شوند، تخطی از قوانین بشردوستانۀ ملل متحد است؛ بر اساس قوانین متذکره، همچو حملات شاید در فهرست جرایم جنگی ثبت شود.

ملل متحد تاکید کرده که طرف های درگیر جنگ، باید همیشه متوجه مسئولیت شان باشند و مصئونیت افراد ملکی را نیز در نظر بگیرند.

منبع به نقل از تدامیچی یاماماتو رییس یوناما گفته است: "من ازاین حملات دردناک متاثرشده ام، که چهار بم را همزمان به هدف کشتن افراد ملکی درمیدان کرکت انفجار دادند؛ این حملۀ ظالمانه هیچگونه توجیهى ندارد و کسانیکه دراین حملات دخیل اند، باید برای حسابدهی به محکمه احضار شوند."

شایان ذکراست که طالبان مسلح، دست داشتن در این حملات را رد نموده اند و هیچ گروه دیگرهم تاکنون مسئولیت این رویداد را نپذیرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan